У Москві заявили, чому не хочуть, щоб УПЦ МП називалася Російською Православною Церквою в Україні

22 березня, 15:31
Православні
Митрополит Волоколамський Іларіон - фото 1
Митрополит Волоколамський Іларіон
Джерело фото: РІА Новості
Перейменування УПЦ МП, як того вимагає українське законодавство, призведе до того, що “вона повинна буде перереєструвати всі свої єпархії, парафії, і в кожному конкретному місці буде чинитися тиск на віруючих, на священиків, на архиєреїв, щоб вони перереєструвалися в розкольницьку структуру”.

Про це в ефірі телеканалу “Росія 24” сказав голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон.

«Попередній президент України Порошенко вирішив створити нову "церкву", повністю незалежну від Російської Православної Церкви. Для цього він скористався послугами Константинопольського Патріарха Варфоломія. Нова структура була створена на базі розкольницької групи, яка існувала з початку 90-х років і не має ніякої легітимності з точки зору православних канонів - це просто група самозванців, яку оголосили "церквою". А канонічну Церкву, у якій понад 12 тисяч парафій, кілька сотень монастирів, понад сто архієреїв і мільйони віруючих, фактично оголосили поза законом », - зазначив голова ВЗЦЗ.

Зокрема, він згадав про прийнятий Верховною Радою Закон, на підставі якого УПЦ МП має змінити назву на Російську Православну Церкву в Україні.

“По-перше, Церква сама вибирає свою назву. По-друге, тому що будь-яке примусове перейменування Української Православної Церкви в нинішніх умовах призведе до того, що вона повинна буде перереєструвати всі свої єпархії, парафії, а це значить, що в кожному конкретному місці буде чинитися тиск на віруючих, на священників, на архієреїв , щоб вони перереєструвалися в розкольницьку структуру”, – зазначив представник РПЦ.