Created with Sketch.

«Роблю, як для Бога»

01.05.2013, 13:51

«Змінюй суспільство через свою професію і переконання» — таке гасло Всеукраїнського саміту професіоналів–християн, що відбувся минулих вихідних в Інституті філософії ім. Г. Сковороди НАН України.

Джерело: Україна молода

Адже, вийшовши в неділю з церкви, християнин не перестає бути віруючим. І якщо кожен, хто в храмі ставив свічки за здоров’я своїх близьких, на своєму робочому місці згадає про християнські цінності і спробує хоча б помалу практикувати їх у своєму буденному житті — суспільство зміниться на краще.

Зібрання відкрив виступ віце–ректора Українського католицького університету Мирослава Мариновича. Відомий громадський діяч, публіцист, в’язень радянських таборів нагадав, що без зусиль і без жертви неможливо почати щось нове й добре. А зло, яке не зустрічає опору, проникає в кожну шпаринку. «Моральним може бути лише той народ, члени якого солідарно підтримують один одного», — запевнив пан Маринович, нагадавши про наслідки суперництва у стародавні часи і в недавній історії: князівські міжусобиці, козацьке протиборство, гуляйпільську отаманщину, бандерівсько–мельниківське протистояння, міжцерковні чвари, «помаранчеву» ворожнечу.

Екс–глава Української греко–католицької Церкви Блаженнійший Любомир (Гузар) виклав свої думки щодо того, як можна змінити ситуацію в Україні. «Щоби почати змінювати суспільство із себе, потрібна відвага. І взагалі щоби наше суспільство почало змінюватися, треба не стільки змінювати законодавчу базу, за якою воно живе, як необхідна армія справжніх християн», — нагадав кардинал. Він розповів, що якось йому порадили механіка, аби полагодити стареньке авто. Той добре зробив свою справу, а на слова вдячності відповів: «Щоразу роблю, як для Бога». «Це — християнство, застосоване на практиці», — каже Блаженнійший Любомир. Що ж до політики, то це, на думку екс–глави УГКЦ, один із найбільш досконалих способів служити ближньому. «Брудною її роблять безвідповідальні, егоїстичні люди. Тому ми не повинні втікати від політики, а поводитися в ній, як християни», — переконаний духовний лідер.

Перед учасниками виступили й інші авторитети — всесвітньо відомий економіст та меценат Богдан Гаврилишин, православний публіцист та філософ Юрій Чорноморець, представники церков, експерти й громадські діячі. Також відбулися майстер–класи з медицини, журналістики, права, психології. Саміт організував Альянс професіоналів–християн, метою якого є розвиток громадянського суспільства на християнських засадах. Альянс об’єднує віруючих фахівців різних конфесій та різних професій (юристів, підприємців, журналістів, медиків, освітян, митців), аби разом професійно зростати і служити через свій фах Богові та людям.

За словами голови правління Альянсу Ростислава Семікова, зараз до різних асоціацій Альянсу належить близько півтори тисячі професіоналів. Представники Асоціації медиків організовують поїздки в села, де немає медпунктів, і роздають ліки та здійснюють огляди, юристи безкоштовно надають консультації. Відомо, що Асоціація християн–юристів у співпраці з Центром протидії корупції у 2012 році призупинила тендерні закупівлі, що здійснювалися з грубими порушеннями законодавства. «Я вірю, що в Україні в близькому майбутньому буде велика мережа християн — експертів у найважливіших професійних сферах, які зможуть змінити правила гри у своїй професії та поширювати такі цінності в цілому суспільстві», — зазначає пан Семіков.

Читайте також