У Німеччині бракує священиків для служіння українцям

У Німеччині бракує священиків для служіння українцям - фото 1
Великий наплив біженців після початку повномасштабної війни поставив новий виклик перед екзархатом, що має завдання надавати душпастирську опіку українцям католикам візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії. За словами його очільника, в Німеччині тепер перебуває приблизно мільйон українських біженців, а в Скандинавії – понад 150 тисяч.

На цьому наголосив владика Богдан Дзюрах в інтерв'ю для Vatican News.

«За цей час, – розповів він, – ми старалися запросити до праці на теренах екзархату нових священиків, але їх і надалі бракує. Ми потребуємо дуже добрих священиків, місіонерів, які були б готові серцем і душею підтримати наших людей і послужити їм.

За останні півроку завдяки відкритості римо-католицьких єпископів ми могли в той чи інший спосіб задіяти одинадцять нових священиків, і це майже на третину збільшило кількість нашого клиру, але ми потребуємо надалі, тому користаючись нагодою, запрошую зголошуватися тих, хто чується справді компетентним і готовим до такого жертовного служіння, щоби на перехідний час, поки закінчиться війна в Україні, ми могли підтримати наших людей на теренах екзархату і послужити їм якнайкраще як Христова Церква».

У Німеччині бракує священиків для служіння українцям - фото 103630

Єпископ Богдан Дзюрах зауважив, що для священиків, які захочуть відгукнутися на це запрошення, знання німецької мови не є обов’язковим, бо тепер основним завданням є служіння українцям і німецькі єпископи ставляться з розумінням до цієї нагальної потреби.

«Отже, на короткий період служіння можна обмежитися знанням української мови, – пояснив він. – Очевидно, коли йдеться про довгострокове служіння в Німеччині, тут знання німецької мови є обов'язкове і на досить солідному рівні. І це з двох причин: з одного боку, щоб мати безпосередній зв'язок з німецькими структурами Католицької Церкви, громадянським суспільством в Німеччині чи в країнах Скандинавії, а з іншого боку, щоб також бути відкритими на допомогу нашим латинським співбратам у їхньому душпастирському служінні.. Наші священики допомагають в багатьох римо-католицьких дієцезіях здійснювати різного роду служіння, зокрема в лікарняному капеланстві, чи служать як сповідники. І з одного боку, це є виявом нашої братерської підтримки для німецької Церкви, а з іншого боку, також вираженням нашої солідарності з ними та наші вдячності за їхньою підтримку, зокрема, матеріальну, яку німецька Церква надає нашому екзархатові".