У Нью-Йорку жертв Голодомору в Україні вшанували ходою пам’яті та панахидою

У Нью-Йорку жертв Голодомору в Україні вшанували ходою пам’яті та панахидою - фото 1
У Нью-Йорку провели багатолюдну ходу пам’яті, учасники якої пройшли від української церкви Св.Юра у нижньому Мангеттені до кафедрального собору Св.Патрика, де відбулася соборна панахида зі вшанування жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932-33 років.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Генеральне консульство України у Нью-Йорку.

Організатором заходу, участь в якому взяли керівництво та члени українських громадських організацій США, ветеранського руху, вчителі та учні шкіл українознавства, а також представники місцевої влади та українські й іноземні дипломати, виступив Український конгресовий комітет Америки (УККА).

У Нью-Йорку жертв Голодомору в Україні вшанували ходою пам’яті та панахидою - фото 103219

Панахиду спільно з представниками римо-католицької архиєпархії Нью-Йорка відслужили єрархи українських Православної та Греко-католицької церков Америки. Її супроводив хор «Думка»/ Ukrainian Chorus Dumka of New York під проводом диригента та керівника колективу Василя Гречинського.

Разом з Митрополитом Антонієм і Митрополитом-Архиєпископом Борисом Гудзяком до присутніх у вщерть заповненому Соборі з промовами звернулись Сенатор США Чарльз Шумер, Постійний Представник України при ООН Посол Сергій Кислиця, Михайло Савків – від УККА, а також представник Місії США при ООН Ендрю Вейнстейн.

У Нью-Йорку жертв Голодомору в Україні вшанували ходою пам’яті та панахидою - фото 103217

За повідомленням, символічним уособленням нерозривної пам’яті поколінь, єдності українського народу та міцності й сили духу українців у протистоянні з кремлівськими катами стала зустріч у Соборі Св.Патрика українських воїнів-захисників, які перебувають на реабілітації й лікуванні в США, з Надією Северин – однієї з небагатьох нині українців та українок, які пережили геноцид Голодомором.

«Вічна пам’ять закатованим голодом жертвам геноциду українців, вчиненого тодішнім кремлівським режимом! Вічна пам’ять жертвам геноциду й терору рф у триваючій нині війні проти України! Шана захисникам і захисницям суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України!», – наголосили у ГКУ.

У Нью-Йорку жертв Голодомору в Україні вшанували ходою пам’яті та панахидою - фото 103218

Зауважується, що українська громада США вшановує 90-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років під гаслом «Holodomor Then, Genocide Now, Justice…When?..».