У Патріаршому соборі УГКЦ створять пункти видачі кисневих концентраторів

У Патріаршому соборі УГКЦ створять пункти видачі кисневих концентраторів - фото 1
При Патріаршому соборі УГКЦ у Києві відкривається центр видачі кисневих концентраторів Цей пункт організовано у співпраці із ГО «Ініціатива +» – громадської організації медиків Майдану.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Коли почався ковід, і люди почали хворіти, коли був жахливий брак кисню у державних лікарнях, ми передали туди близько 50 концентраторів. Але десь рік тому ми зрозуміли, що кисень потрібно давати безпосередньо людям, бо у лікарнях він часто не доходить до тих, кому потрібна негайна допомога. І ми започаткували цей проект, – розповідає голова правління ГО «Ініціатива +» Валентина Варава.
"Спочатку у нас було лише чотири концентратори, згодом наш «парк» зріс до 90 апаратів. Минулого тижня ми придбали ще чотири апарати, у нас є також 14 апаратів СРАР. Ми надаємо ці концентратори по всій Україні», додала вона.

Цільова аудиторія проекту із кисневими концентраторами – люди, які хворіють на ковід і яким треба дочекатися госпіталізації, бо у лікарнях не завжди є місце.

«На початках, коли місць у лікарнях катастрофічно не вистачало, ці апарати допомагали людям протриматися кілька днів до того, як вони потрапляли в лікарні, – розповідає Валентина. – Зараз основна наша аудиторія, наші пацієнти – це люди, виписані з лікарні, яким потрібен кисень. Ще одна група – паліативні хворі та люди з онкологією, яким потрібна ця киснева підтримка практично пожиттєво».

Валентина Варава розповідає, що співпраця «Ініціативи +» із УГКЦ розпочалася майже із часів створення цієї громадської організації – зі співпраці з «Патріаршою криївкою» у 2014 році, коли туди перенаправляли поранених. І зараз, коли постало питання допомоги із облаштуванням кисневого пункту, першим, куди звернулися медики, був Патріарший собор.

«Ми і наші канадські друзі та партнери розуміли, що у нашому маленькому приміщення реалізувати цей проект дуже важко, якщо взагалі можливо, адже інші наші проекти також діють, – розповідає Валентина. – І один із наших канадійців, Богдан Чернявський, порадив знову звернутися до Патріаршого собору: можливо, для нас знайдеться там приміщення з окремим входом – це обов’язкова вимога, щоб не занесли вірус і нікого не заразити. І ось приміщення знайшлося: зараз ми облаштовуємося, готуємо інформаційну вивіску про те, що при Патріаршому соборі діє такий пункт. І ще: ми по-хорошому вражені тим, що у соборі відкрили пункт вакцинації. Ми дуже добре розуміємо, наскільки важливим є щеплення і як воно рятує життя і здоров’я людей: на півсотні апаратів, які ми надаємо у користування, вакцинованих майже немає – це одиниці із сотень. Власне кажучи, так вийшло, що ми могли б підтримати цю ініціативу Собору з вакцинацією, а займаємося концентраторами. Але нехай краще хай усі будуть живі і здорові».

В УГКЦ теж задоволені співрацею з ГО «Ініціатива +»

«Для нас дуже важливо, що Патріарший собор стає центром різних хороших ініціатив, які Церква і громадськість можуть реалізовувати разом, дбаючи чи у соціальному служінні, чи про здоров’я людини – фізичне і духовне. На платформі Патріаршого собору ми об’єднуємо різні ініціативи волонтерських рухів та громадських організацій, щоб вони могли найкраще послужити людям», – каже економ Патріаршої курії УГКЦ о. Любомир Яворський.

ГО «Ініціатива +» ще у 2013 році об’єднала медиків Майдану.

З того часу організація займається наданням соціальної та медичної допомоги родинам загиблих та поранених захисників України, переселенцям із районів бойових дій на Сході, опікується двома дитячими будинками сімейного типу на Донбасі тощо. У часі пандемії COVID-19 «Ініціатива +» започаткувала «лікарняні проекти»: надання засобів захисту для лікарів, кисневих концентраторів для пацієнтів, гуманітарну допомогу для лікарень медобладнанням та видатковими матеріалами. Ці ініціативи здійснюють за підтримки Canada-Ukraine Foundation у рамках спільного проекту «Кисень для життя» (Oxygen for life).