У костелі святого Миколая в Києві 23 липня відбулася спільна молитва, яка об’єднала десятки небайдужих громадян — киян, правозахисників, духовенство, активістів. Люди зібралися помолитися за Україну, за справедливість, за мудрість і відповідальність влади в складний для країни час.
Як повідомили РІСУ у парафії святого Миколая у Києві, цей духовний акт став відповіддю на низку подій, що викликають глибоке занепокоєння у суспільстві та міжнародній спільноті:
— ухвалення законопроекту №12414, який, за оцінками низки правозахисних організацій, громадянського суспільства та міжнародних партнерів, загрожує незалежності антикорупційних органів НАБУ і САП;
— відмова Міністерства культури виконати рішення суду щодо передачі костелу св. Миколая римсько-католицькій громаді, попри обіцянки уряду, чинні меморандуми та відповідні судові ухвали.
Учасники молитви підкреслили: довіра до держави починається з поваги до закону, прав людини, рішень судів і цінностей, які вона сама декларує. І саме зараз — у час великої війни — критично важливо не допустити руйнування цієї довіри ані всередині країни, ані у світі.
"Ми молимося сьогодні за те, щоб Господь дав розуму і сумління нашим можновладцям. Бо влада має не лише повноваження — вона має відповідальність. І наше болюче питання — повернення храму — це справа не політики, а справедливості. І якщо держава не виконує власних рішень, то хто тоді має бути прикладом закону?", — наголосив настоятель парафії св. Миколая отець Павло Вишковський ОМІ.
Римо-католики наголошують, що молитва стала нагадуванням: боротьба за правду триває не лише на фронті, але й у щоденному житті, в повазі до релігійних свобод, судових рішень і моральних засад.