У Польщі вимагають суворіше карати за образу релігійних почуттів

10.07.2022, 11:17
Держава
У Польщі вимагають суворіше карати за образу релігійних почуттів - фото 1
У Польщі намагаються посилити кримінальну відповідальність за образу почуттів віруючих. Відповідних проект змін внесли на розгляд парламенту депутати польської «Солідарності» і закликали людей підписати законопроект у Сеймі.

Про це повідомляє Польське радіо.

Мета цих змін – гарантувати вірним різних Церков більший правовий захист. Поправка є відповіддю на випадки нападів на релігійні об’єкти та агресії щодо християн.

Громадянський комітет «На захист свободи християн» почав збирати підписи, аби запровадити зміни до Кримінального кодексу.

Віце-міністр юстиції Марцін Вархол закликав підтримати ініціативу всіх незалежно від релігійних поглядів:

«Тут не йдеться лише про віруючих. Підписуватися можуть також і невіруючі. Бо ми дбаємо про свободу совісті, віровизнання. Це закон про свободи, вона не проти когось. Вона ”за”. За свободу, за можливість спокійного визнання релігії, молитви. Тому пропонуємо підписувати, підтримувати нашу чудову ініціативу, щоб за три місяці зібрати 100 тисяч підписів».

Згідно з проектом, людині, яка вчинила злочин, не треба буде доводити, що вона зробила це «навмисно». Передумову, яка на практиці призвела до безкарності за таке правопорушення, буде виключено з Кримінального кодексу. Крім того, буде змінено статтю, яка передбачає санкції за образу релігійних почуттів.

Наразі переслідування цього злочину залежить від індивідуальних почуттів вірян. Пропоновані положення об’єктивують його ознаки. Це означає, що не потрібно буде доводити образу релігійних почуттів конкретних людей, а достатньо буде об’єктивних фактів, наприклад, публічного висміювання Церкви.