Created with Sketch.

У рамках Патріаршої прощі УГКЦ до Крилоса відбудеться піша хода паломників

27.07.2021, 11:30

31 липня – 1 серпня відбудеться Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої - Покровительки Галицького краю в с. Крилос (Давній Галич), яку очолить Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ.

У рамках Всеукраїнської патріаршої прощі відбудеться піша хода паломників із трьох міст Прикарпаття, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

На цьогорічній прощі до Крилоса запланований традиційний піший хід паломників з Івано-Франківська, Калуша та Бурштина. В усіх цих містах у суботу, 31 липня, одночасно розпочнеться Божественна Літургія та благословення прочан у дорогу.

Цього ж дня, 31 липня, о 18:30 піших паломників зустрічатимуть у Крилосі, а згодом усі спільно приєднаються до вечірньої програми молінь у Давньому Галичі.

Серед заходів цьогорічної прощі запланована насичена молитовна програма з нічними чуваннями, які проводитимуть семінаристи, та цікава мистецько-євангелізаційна програма, яку вже підготувала Молодіжна комісія. Більше сотні священиків будуть сповідати вірян.

Кульмінаційним моментом молінь стане Архиєрейська Літургія, яку у неділю о 9:00 год. відслужить Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав.

У рамках візиту на Прикарпаття, 31 липня древній Галич відвідає Патріарх Святослав, який освятить новозбудований храм Блаженних священномучеників Станіславівських – Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка.

 

Чудотворна ікона Матері Божої Крилоської

 

1157 року, коли був освячений собор у княжому Галичі, князь Ярослав Осмомисл подарував церкві ікону Пресвятої Богородиці. З того часу вона стала покровителькою галицьких князів та їх нащадків. За переказами, у ХІІІ столітті князь Лев переніс галицьку ікону у Львів, де вона прославлялася чудесами. За іншими свідченнями, Крилоська Чудотворна ікона перебувала в Галичі аж до ХVІІ століття. Під час одного з турецьких нападів, коли храм згорів, ікону знайшли в лісі, поблизу с. Сокіл й перенесли її у найближчий монастир.

Стараннями єпископа Йосипа Шумлянського Чудотворну ікону на початку ХVІІІ ст. знову повернули у Крилос, де вона, переживши численні пожежі й руйнування, перебуває й досі. Зі щедрих пожертв оздоровлених галичан 1773 року для ікони справили срібний оклад. З того часу в Крилосі дуже часто відбуваються прощі, щонайменше тричі на рік (7 липня - Різдво Івана Хрестителя, 28 серпня – празник Успення Пресвятої Богородиці, та 27 вересня – на Воздвиження Чесного Хреста) спішать тисячі прочан з усієї Галичини, щоб поклонитися Пресвятій Марії й попросити Її заступництва. Сюди, на Крилоську гору, часто приїжджали галицькі митрополити: Сильвестр Сембратович, Андрей Шептицький. Відкриття 1936 року Ярославом Пастернаком решток Катедрального Успенського собору ще раз засвідчило, що Богородиця і далі опікується Галичем-Крилосом. 2006 року ікону, стараннями парохіян, відреставровано, а 28 серпня того ж року Блаженніший патріарх Києво-Галицький Любомир Гузар на празник Успення Пресвятої Богородиці коронував її.

Тисячі паломників приходять у Крилос, щоб помолитися до Пресвятої Богородиці і випросити у Неї різних ласк для душі і тіла собі і рідним. Однак не всі паломники вертаються з цього святого місця з тими дарами, про які просили Богородицю. Багато з тих, котрі йдуть, чекають чуда від самого місця, але всі чудеса стаються від нашої віри і палкої молитви. Чудо має спочатку статися у нашій душі, а тоді вже виразитися через тіло, а святе місце у Крилосі спонукає нас до внутрішньої переміни.

Читайте також
Католики Патріарх Святослав очолив Літургію в одному з найбільших храмів Парижа
Вчора, 09:20
Католики Глава УГКЦ у Парижі вшанував пам’ять жертв Голодомору
Вчора, 08:55
Католики Визначено дати інтронізацій нових владик УГКЦ
27 липня, 09:00
Католики «Мілітаризація релігії підриває довіру до християнства» — Глава УГКЦ
27 липня, 08:55