У Римі під час Фестивалю українського духовного кіно показали трилер «Буча» та драму «Щедрик»

12.12.2023, 10:14
Культура
У Римі під час Фестивалю українського духовного кіно показали трилер «Буча» та драму «Щедрик» - фото 1
Офіційна церемонія відкриття Фестивалю українського духовного кіно, що проходить в актовій залі Релігійного товариства «Свята Софія» в Римі, відбулася 9 грудня. Після офіційної частини глядачам презентували допрем’єрний показ воєнного трилера «Буча», прем’єра якого запланована на 2024 рік, та історичну драму «Щедрик».

Про це повідомляє пресслужба Товариства «Свята Софія».

На відкриття завітали численні гості, духовенство та віряни. Подія розпочалася із благословення владики Діонісія Ляховича, апостольського екзарха для українців-католиків візантійського обряду в Італії.

У Римі під час Фестивалю українського духовного кіно показали трилер «Буча» та драму «Щедрик» - фото 126500

Опісля до гостей звернувся ректор прокатедрального собору Святої Софії та президент однойменного релігійного товариства о. Марко-Ярослав Семеген: «Вітаю усіх присутніх у домі, який збудовав Патріарх Йосиф Сліпий, що невтомно дбав про розвиток науки, християнської віри та плекання української культури. Сподіваюся, що перегляд цих фільмів додасть нам сил надалі співпереживати, допомагати та підтримувати наш народ. Ми знову і знову маємо нагадувати собі про несправедливу війну на нашій Батьківщині».

У Римі під час Фестивалю українського духовного кіно показали трилер «Буча» та драму «Щедрик» - фото 126501

Згодом, Надзвичайний і Повноважний посол України при Святому Престолі та Суверенному Мальтійському ордені п. Андрій Юраш подякував організаторам й усім причетним до проведення фестивалю, що вдалося реалізувати за підтримки Міністерства закордонних справ України, Державного агентства України з питань кіно, Посольства України при Святому Престолі та Релігійного товариства «Свята Софія».

Також посол України розповів присутнім, що в кінострічках, які покажуть глядачам, ідеться про трагічні історії українців сьогодення та повоєнних часів.

У Римі під час Фестивалю українського духовного кіно показали трилер «Буча» та драму «Щедрик» - фото 126498

«Фільми „Буча“ і „Щедрик“ — дуже принципові й показові в контексті сьогоднішніх реалій. Стрічка „Буча“ особливо важлива, оскільки навчає співпереживати та має прямий зв’язок зі Святим Престолом — у фільмі є історія про дівчинку, якій вдалося вижити в жахіттях війни і згодом Папа Франциск приймав її у Ватикані. Натомість „Щедрик“ — це велика наука духовності, дружби, чуйності й людяності, які допомогли героям пережити складні часи утисків», — наголосив п. Андрій.

Перед переглядом художнього фільму «Буча», його сценарист і продюсер п. Олександр Щур наголосив, що фільм засновано на реальних подіях.

«Всі герої, яких ви побачите, — це реальні особи, яких я зустрічав, розмовляв із ним та збирав свідчення. Сьогодні ви побачите чорнову версію фільму, адже на великі екрани він вийде лише в січні. Нам особливо приємно презентувати фільм у Римі, адже наша команда була натхненна „Божественною комедією“ Данте Аліг’єрі, тож у фільмі можна віднайти багато християнських символів».