У Римі ропочала роботу Генеральна Капітула Василіянського чину

12.07.2022, 09:32
Світові
У Римі ропочала роботу Генеральна Капітула Василіянського чину - фото 1
У базиліці св. Петра у Ватикані Святою Літургією 11 липня розпочалася ХІV Римська Генеральна Капітула Василіянського чину Святого Йосафата.

Про це повідомляють Новини Ватикану.

Участь в Капітулі беруть члени Головної управи, протоігумени та делегати з провінцій і делегатури чину. Засідання проходитимуть в приміщеннях Папської української колегії святого Йосафата.
Головним завданням Капітули, яка є найвищою законодавчою владою, владою контролю та визначення напрямків діяльності в чині, є перевірка діяльності за останній період, оцінка організаційного та економічного управління і стану чину й кожної провінції, обрання Головного настоятеля та його радників, визначення пріоритетів і напрямних для майбутньої діяльності та затвердження «Загального плану василіянського чернечого формування».

Особливістю викликів сьогодення є душпастирське й харитативне служіння в умовах війни, як також дбання про духовні потреби численних біженців, які прибули і прибувають до країн, в яких діють структури чину.

Василіянський Чин святого Йосафата є чоловічим міжнародним чином папського права; він належить до візантійської традиції, а його члени – до різних Східних Католицьких Церков, більшість – до УГКЦ. У наш час понад 500 членів чину виконують своє служіння у Аргентинській, Американській, Бразилійській, Канадській, Польській, Румунській, Словацькій, Угорській, двох Українських провінціях та в делегатурі в Португалії, здійснюючи євангелізаційну та душпастирську працю, крім згаданих країн, також в Італії, Литві та Сербії.

З нагоди проведення Капітули Патріарз УГКЦ Святослав надіслав протоархимандриту чину святого Василія Великого отцю Генезієві Віомару вітального листа.