• Головна
  • Новини
  • У Римі відбулася міжнародна конференція до 200-ліття о. Маркіяна Шашкевича...

У Римі відбулася міжнародна конференція до 200-ліття о. Маркіяна Шашкевича

10.12.2011, 19:51
У Римі відбулася міжнародна конференція до 200-ліття о. Маркіяна Шашкевича - фото 1
Науковий захід, окреме благословення для якого передав Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук), розпочався з Архиєрейської Літургії.

exklusiv.gifКонференція_Шашкевич_РимМіжнародна наукова конференція під назвою «На початку було Слово…» відбулася 8-9 грудня в Колегії Св. Софії у Римі. Українська громада в Італії таким чином відзначила 200-річний ювілей засновника «Руської трійці» о. Маркіяна Шашкевича.

Науковий захід, окреме благословення для якого передав Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук), розпочався з Архиєрейської Літургії. У ній співслужили єпископи УГКЦ Гліб (Лончина), Діонісій (Ляхович) та Ярослав (Приріз).

Учасників конференції привітала Тетяна Іжевська, Надзвичайний та Повноважний посол України при Ватикані, наголосивши, що такі заходи «увіковічнюють надбання Маркіяна Шашкевича, повертаючи нам його живі слова, сповнені патріотичності, істини, мудрості та любові до свого народу».

Перед слухачами виступили доповідачі з Києва, Львова, Перемишля, Відня, Вінніпега, Рима. Життєвий шлях «предтечі національного відродження Галичини» розглянули з різних аспектів – історичного, мовознавчого, націєтворчого, політичного. «Двигуном об’єднання Заходу та Сходу» назвав о. Шашкевича відомий український поет і громадський діяч Дмитро Павличко; про об’єднавчу роль його творчості та громадської діяльності говорив і письменник, лауреат Шевченківської премії Роман Лубківський, наголосивши, що «Шашкевич не сварить, а об’єднує, Шашкевич творить добро». Він також розповів про ідею встановити пам’ятник засновникові «Руської трійці» біля Патріаршого собору УГКЦ в Києві.

Науковий захід було організовано з ініціативи Інституту св. Климента Папи Українського католицького університету та Інституту славістики Віденського університету. Як зазначають організатори, конференція «продовжує давню традицію УКУ в Римі організовувати наукові конференції, видавати наукові твори, збирати разом тих, хто любить науку».