У Римі відбулася національна різдвяна проща громад УГКЦ в Італії до гробу апостола Павла
Проща громад УГКЦ з різних куточків Італії до гробу св. апостола Павла в Римі відбулася 26 грудня. У цей день Архиєрейську Літургію у папській базиліці Святого Павла поза мурами очолив владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії.
Проща громад УГКЦ з різних куточків Італії до гробу св. апостола Павла в Римі відбулася 26 грудня. У цей день Архиєрейську Літургію у папській базиліці Святого Павла поза мурами очолив владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії.
З ним співслужили о. Ґенезій Віомар, протоархимандрит Василіанського чину, монсеньйор Ярослав Карп'як, працівник Конгрегації для Східних Церков, та понад тридцять священиків – члени чернечих спільнот, студенти, які навчаються в папських університетах, душпастирі українських громад з різних куточків Італії. На Богослужіння також прибула посол України при Апостольській Столиці Тетяна Іжевська. Були численні богопосвячені особи чернечих чинів і згромаджень УГКЦ. Співав хор української парафії Святих Сергія і Вакха з Рима. Усіх учасників було понад 2 тисячі.
«Сьогодні, у другий день Різдва за новим календарним стилем, українці прибули на прощу до гробу св. Павла, у це особливе місце віри, щоб у спільній Святій Літургії, приймаючи запрошення Папи Венедикта XVI, підсилити своє сприйняття Євангелія, цього Євангелія Христа, голошеного з великою силою апостолом Павлом та підтвердженого своїм мучеництвом тут, у Римі.
Святий Павло прибув до Рима як в’язень і також українці прибули до цього святого міста зі своєї батьківщини, змушені до цього несприятливими соціальними і політичними обставинами. Здебільшого вони є тут домашніми працівниками, доглядальниками, алеводночас вони є носіями та свідками віри після важкого випробовування довгих років атеїзму в Радянському Союзі. Сьогодні вони змушені емігрувати, однак. емігруючи, вони несуть зі собою цю живу віру і автентичну приналежність до рідної спільноти. В цьому значенні вони можуть зробити власний внесок у душпастирську опіку та євангелізацію Італії, яка їх прийняла. Спасибі італійському народові та Італійській Єпископській Конференції за цей братній прийом», – зазначив італійською мовою на початку проповіді Владика Діонісій.
«Беремо участь у прощі до гробу св. апостола Павла у цей Рік віри, щоб поглибити і оживити нашу віру в Ісуса Христа і посвідчити її власним життям. Апостол Павло мав глибоке переконання, що він «слуга Христа Ісуса, покликаний апостол, вибраний для Євангелії Божої». Зі схожим змістом він звертається до нас на початку майже всіх своїх послань. А в Листі до римлян апостол Павло каже, що «віра із слухання, а слухання, через слово Христове». Слухання – це перший зв’язок з іншим. Я чую голос когось, я чую плач когось. А оскільки я почув його, тому можу піти йому на зустріч», - продовжив Апостольський візитатор свою проповідь українською мовою.
Наприкінці Святої Літургії з привітальним словом до паломників звернувся о. Марко Ярослав Семеген, національний координатор душпастирства для українців в Італії, який подякував священикам, представникам дипломатичного корпусу та вірним за активну участь у прощі.
Після богослужіння численні українські паломники зібралися у дворі базиліки Святого Павла, де Український фольклорний театр «Берегиня» з Рима представив театралізоване вертепне дійство, а церковні хори української парафії Святих Сергія і Вакха та церкви Царя Христа отців василіан у Римі разом із усіма присутніми ще довго співали українські колядки. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.