У Римі вшанували пам’ять священика, публіциста, науковця о. Івана Музички

17.11.2021, 17:08
Католики
У Римі вшанували пам’ять священика, публіциста, науковця о. Івана Музички - фото 1
Щороку у цей час УГКЦ пригадують світлої пам’яті постать о. Івана Музички, заслуженого ректора Українського католицького університету святого Климента Папи в Римі, почесного доктора honoris causa Українського католицького університету у Львові, науковця, католицького публіциста, письменника, учасника українського визвольного руху.

Цього року, 15 листопада 2021 року, виповнився столітній ювілей від дня його народження, тому з цієї нагоди в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі (в якому він із 2006-го року був ректором) духовенство та прихожани молитовно вшанували пам’ять священника.

Так, у неділю, 14 листопада, після Літургії відбулася панахида за участю священиків і вірних у крипті собору, яку очолив о. Дмитро Кудін, віцеректор собору. А в сам день столітнього ювілею пароха, який так багато зробив для українців-заробітчан, молитовно вшанували студенти та мешканці будинку товариства «Свята Софія» в Римі та сестри Чину святого Василія Великого.

Під час промови о. Дмитро Кудін розповів свідчення с. Луїзи Цюпи, ССНДМ, голови Катехитичного відділу Апостольського екзархату УГКЦ в Італії, засновниці й директорки Катехитично-педагогічного інституту УКУ з 1997-го року. Коли в 1991-му вона збиралася їхати в Україну і провадити катехизацію, о. Іван її підтримав і сказав, що це його мрія. «Отець тоді сказав черниці: якщо немає катехизації в парафії, то вона є мертвою. Для мене він є прикладом доброго священника, служителя Слова для Бога і людей», - сказав о. Дмитро.

«Отець Іван зустрів свою смерть дуже відважно в повній свідомості в оточенні тих, хто вірно служив і був із ним в усіх його немічах. Він був людиною великодушною, “військовий чоловік”, як він про себе говорив. Так само відважно він відійшов на зустріч до воскреслого Христа», - розповів о. Марко Семеген, ректор прокатедрального собору Святої Софії, голова релігійного товариства «Свята Софія».

Сестра Іларія Іванюк, ЧСВВ, теж поділилися спогадами про отця: «Нас, сестер, він дуже підтримував. Прихожани собору його дуже любили, адже він приділяв їм свій час. «Щонеділі, по обіді, о. Іван проводив час в колі мігрантів і журився тим, що наші люди змушені працювати на чужині», - пригадує сестра василіанка.

Як РІСУ інформувала, цими днями в УГКЦ відбуваються урочисті заходи зі вшанування о. Івана Музички.