У Росії блогерка, яка пише про іслам, отримала 3 роки через пости про війну

12.09.2023, 13:53
Світові
У Росії блогерка, яка пише про іслам, отримала 3 роки через пости про війну - фото 1
Суд у Казані засудив блогерку Парвінахану Абузарову до трьох років колонії загального режиму у справі про заклики до діяльності, спрямованої проти безпеки Росії.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на "ОВД-Інфо".

Вирок ухвалили 11 вересня. За версією слідства, вона публікувала у соціальних мережах заклики до дезертирства російських солдатів, які беруть участь у війні в Україні.

У лютому вдома у Абузарової пройшов обшук. Співробітники ФСБ увірвалися до неї в квартиру о сьомій ранку під приводом того, що вона "затопила сусідів". Після цього їй вручили постанову про порушення справи та відпустили під підписку про невиїзд.

Наприкінці березня Абузарову затримали та відправили під домашній арешт. ФСБ стверджувала, що вона порушила запобіжний захід: не з'явилася на допит до слідчого і зникла.

"ОВД-Інфо" зазначає, що невідомо, за яку саме посаду переслідують Абузарову. "Проте те, що переслідування почалося через "заклики до дезертирства", дозволяє сказати про те, що воно пов'язане з її антивоєнною позицією, йдеться в повідомленні.

Правозахисний проект "Підтримка політв'язнів. Меморіал" визнав Парвінахан Абузарову політв'язнем.

30-річна Парвінахан Абузарова з Казані - популярна Instagram-блогерка і дизайнер мусульманського одягу для жінок. Вона веде блог про іслам. У соцмережах вона викладає свої фотографії, супроводжуючи їх цитатами про релігію та розповідями про побут мусульман.

Незабаром після збройного вторгнення на територію України російська влада посилила законодавство. У Росії заводять адміністративні та кримінальні справи проти учасників антивоєнних акцій за новими статтями про дискредитацію російської армії та поширення "фейків" про неї, у тому числі в соцмережах. Обвинуваченим загрожує до 15 років ув'язнення.

У країні фактично запроваджено військову цензуру, яка забороняє ЗМІ висвітлювати війну не з державних позицій.