У РПЦ обурюються, що в українських школах розповідають про Томос та нівелювання впливу Моспатріархату

У РПЦ обурюються, що в українських школах розповідають про Томос та нівелювання впливу Моспатріархату - фото 1
У Російській Православній Церкві обурились, що в українському підручнику з історії для 11 класу йдеться про нівелювання впливу Московського Патріархату після отримання Томосу ПЦУ.

Як інформує Релігійна правда, гнівний пост написав у своєму Telegram-каналі глава Синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Московського Патріархату Володимир Легойда, коментуючи появу параграфа про “історію боротьби за Українську автокефальну Церкву” в тексті підручника для 11 класу, рекомендованого Міністерством освіти і науки України.

Також представника РПЦ обурило, що у тексті підручника “особливо відзначена роль створення ПЦУ” і отримання нею Томосу від Патріарха Константинопольського Варфоломія.

Легойду зачепили рядки, де написано, що ПЦУ “консолідувала і об’єднала патріотичні сили” України і “нівелювала вплив Російської Православної Церкви на внутрішнє життя” українців.

Функціонер РПЦ наголосив, що закріплюючи пройдений матеріал, учитель повинен запропонувати старшокласникам відповісти на такі запитання: чому УПЦ МП перешкоджала отриманню Томосу про автокефалію ПЦУ і у чому вони проявлялися? Які ідеологеми використовували противники Томосу для обґрунтування своєї позиції?

Представник РПЦ висловив співчуття українським школярам, яким тепер, на його думку, доведеться вивчати “історичні фальсифікації”.