• Головна
  • Новини
  • У РПЦ створюється центр, який буде перевіряти справжність мощей та чудотворних ікон...

У РПЦ створюється центр, який буде перевіряти справжність мощей та чудотворних ікон

10.01.2013, 09:35
Центр вивчення християнських святинь буде створений в Російському православному університеті (РПУ) РПЦ.

Центр вивчення християнських святинь буде створений в Російському православному університеті (РПУ) РПЦ. Про це оголосив 8 січня ректор вузу ігумен Петро (Єремєєв) в рамках роботи першої сесії науково-практичної конференції "Сорок сороків: град Москва під Покровом Богородиці", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Портал-кредо.

За словами ігумена Петра, необхідність створення в Москві подібного наукового-дослідного центру визріла давно –  "в столичних храмах знаходиться велика кількість святинь, пов'язаних з тією чи іншою епохою в історії Церкви; крім того, до Москви часто привозяться шановані ікони і мощі святих з інших Помісних Православних Церков. Затребуваним бачиться детальний культурно-історичний і богословський аналіз багатьох святинь і артефактів".

Створюваний Центр очолить Михайло арте – директор Центру вивчення артефактів і реліквій Воронезького державного університету, кандидат богослов'я, випускник вищої теологічної магістратури Женевського університету. У своїй доповіді на конференції в РПУ він торкнувся проблем дослідження, експертної оцінки і встановлення автентичності святинь.

На закінчення першої сесії конференції виступив декан факультету релігієзнавства, етнокультурології та регіоналістики РПУ В.В. Шмідт з розповіддю про образ Богородиці в історії російської культури.

Присутні змогли не тільки дізнатись про іконографію храмового зодчества, пов'язаних з Покровом і Собором Пресвятої Богородиці, але також взяти участь у дискусії про історичні аспекти та богослужбові традиції цих свят, про проблеми та перспективи вивчення цієї теми.

 

Теги: #Мощі