У РПЦ вважають, що зі Сталіна вийшов би хороший єпископ

13.01.2020, 13:38
Йосип Сталін міг би стати хорошим церковним керівником, якби закінчив семінарію і не відійшов від Церкви, припустили в Навчальному комітеті Російської Православної Церкви.

Йосип Сталін міг би стати хорошим церковним керівником, якби закінчив семінарію і не відійшов від Церкви, припустили в Навчальному комітеті Російської Православної Церкви, повідомляє Інтерфакс-релігія.

"У нього були здібності до управління, глобального бачення і прийняття стратегічних рішень. Якби ця людина свого часу не відштовхнулася від християнської традиції (або якби його не відштовхнули), а його здатність до стратегічних рішень і глобального світоглядного бачення з'єдналися б з євангельською моральністю і з пам'яттю про необхідність милосердя і прощення, то з Сталіна міг би вийти дуже хороший керівник - і церковний, і державний", - сказав голова комітету протоєрей Максим Козлов.

Таким чином він відповів на питання, чи виключив би він Йосипа Джугашвілі з семінарії в Тифлісі, якби той навчався в його часи.

На думку священника, Бог хоче спасіння кожної людини, і можливість вирости до духовного рівня святого їй дається при народженні.

"Ми ж не кальвіністи, які вважають, що одні наперед визначені до смерті, а інші - до спасіння. Отже, і у Сталіна були потенції, причому - до дуже великого зростання", - вважає представник РПЦ.

Він зазначив, що чим більше обдарувань у людини, яка відійшла від Бога, тим гучніший її крах.

"Згадаймо того ж Льва Миколайовича Толстого - міру його обдарувань і міру світоглядного краху і убозтва до кінця його земного шляху. Так і тут - якби хтось міг заздалегідь передбачити, ким виросте Йосип Джугашвілі, і при цьому отримав би можливість не втратити цю людину, варто було б докласти сили кращих педагогів Російської Церкви, щоб направити його в правильне русло", - зробив висновок голова Навчального комітету.