У РПЦ заявили про можливість канонізації о. Олександра Меня

15 лютого, 11:01
Православні
Канонізація протоєрея Олександра Меня як "апостола інтелігенції" не виключена в РПЦ МП, заявив 13 лютого голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Іларіон в ефірі програми "Церква і світ" на телеканалі "Росія-24".

У РПЦ заявили про можливість канонізації о. Олександра Меня - фото 66895

 

Як передає Credo.press, Іларіон назвав о. Олександра видатним місіонером свого часу, якому довелося проповідувати в непростих умовах.

"Його смерть була трагічною, і я думаю, що якщо буде доведено, що вона була мученицькою, він може бути канонізований як мученик", - сказав митрополит.

Відповідаючи на запитання телеглядачів, він закликав не бачити богохульства в поглядах о. Олександра, які частина духовенства і мирян РПЦ МП вважає «юдеохристиянськими» і «екуменічними».

Разом з тим, глава ВЗЦЗ МП піддав критиці о. Олександра: "Він в деяких своїх книгах проводив паралелі між християнством та іншими релігіями, і ці паралелі створювали враження, що між християнством та іншими релігіями набагато більше спільного, ніж це є насправді. Ось така широта поглядів отця Олександра Меня і тоді бентежила читачів, і зараз продовжує їх бентежити».

Протоєрей Олександр Мень був убитий невідомим вранці 9 вересня 1990 року на стежці до підмосковної залізничної станції Семхоз в результаті удару по голові важким предметом. Священик помер біля входу в свій будинок від втрати крові. Вбивство так і не розкрито.