• Головна
  • Новини
  • У СБУ офіційно підтвердили, що у Кіровоградській та Олександрійській єпархіях УПЦ МП пройшли обшуки...

У СБУ офіційно підтвердили, що у Кіровоградській та Олександрійській єпархіях УПЦ МП пройшли обшуки

31.10.2022, 17:15
У СБУ офіційно підтвердили, що у Кіровоградській та Олександрійській єпархіях УПЦ МП пройшли обшуки - фото 1
У СБУ офіційно підтвердили, що у керівництва та представників Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату провели обшуки.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За даними спецслужби, окремі представники цієї громади причетні до поширення ідей, що посягають на територіальну цілісність України та розпалювання релігійної ворожнечі.

"Обшуки проходили в Кіровоградській та Олександрійській єпархіях, а також за місцями проживання фігурантів", - йдеться у повідомленні.

Серед іншого у них виявлено листування митрополита Кіровоградського і Новомиргородського з Патріархом Московським Кирилом та вилучено велику кількість виготовлених у РФ антиукраїнських матеріалів. За попередніми оцінками, у їх текстах містяться ознаки вчинення кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України.

Зокрема, це:

▪️ ст. 110 – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;

▪️ ст. 161 – порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.

Під час досудового розслідування встановлено, що антиукраїнські матеріали активно поширювали серед священнослужителів і вірян, щоб сформувати серед них позиції, вигідні країні-агресору. Зокрема, виправдовувалася анексія Криму тощо.

Автор однієї з виявлених книг – Андрій Новіков, колишній секретар Одеської єпархії УПЦ МП, який у 2014 році через проросійську позицію виїхав до рф.
Наразі Новіков веде власний Телеграм-канал, де просуває наративи на підтримку російських окупаційних військ, дискредитацію ЗСУ та ненависть до української нації.

За ініціативи СБУ всі вилучені матеріали відправлені на експертизи. Служба безпеки продовжує розслідувати це кримінальне провадження і працює над притягненням до відповідальності усіх винних у посяганні на незалежність, територіальну цілісність та державний суверенітет України.

Нагадаємо, з початку війни СБУ відкрила 23 кримінальні провадження щодо підривної діяльності окремих представників УПЦ МП, вже є 33 підозрюваних – від класичних агентів збору інформації до коригувальників вогню.

У СБУ офіційно підтвердили, що у Кіровоградській та Олександрійській єпархіях УПЦ МП пройшли обшуки - фото 101812
У СБУ офіційно підтвердили, що у Кіровоградській та Олександрійській єпархіях УПЦ МП пройшли обшуки - фото 101813
У СБУ офіційно підтвердили, що у Кіровоградській та Олександрійській єпархіях УПЦ МП пройшли обшуки - фото 101814