У селі на Вінниччині між ПЦУ та УПЦ МП триває конфлікт через храм

У селі на Вінниччині між ПЦУ та УПЦ МП триває конфлікт через храм - фото 1
Віряни ПЦУ у селі Мухівці Немирівської громади проводять службу у колишній колгоспній їдальні. Очільник релігійної громади Анатолій Марущак розповідає, що документи про перехід до Православної Церкви України оформили на початку вересня, проте доступу до храму громада досі не отримала.

Про це повіомляє Суспільне.

"Ми проводили перемовини із отцем Дмитрієм, щоб проводити богослужіння або почергово, або сумісно, але він категорично відмовився. Він каже, що “Хочете йдіть, але тільки без вашого священика”, каже Анатолій Марущак.

Протоєрей УПЦ МП Дмитро Коба заявив, що про почергову службу не може бути й мови.

“Вони пропонували, але це нереально. Наша релігія це не визнає. Вони не ображені, в них є де молитися. Це перше питання. А друге питання, що це все наша приватна власність, територія і будівля нашої релігійної громади, тому ми з ними на ці переговори не йдемо”, — каже Дмитро Коба.

Через те, що священник УПЦ не дозволяє вірянам ПЦУ проводити тут службу, люди на богослужіння ходять до колишньої колгоспної їдальні.

У селі на Вінниччині між ПЦУ та УПЦ МП триває конфлікт через храм - фото 101127

Священник ПЦУ Сергій Таргонський каже, що віряни не хочуть мерзнути в адаптованому приміщенні, коли в селі є храм.

“Ми в Пантелеймонівському пристосованому храмі й третю зиму відслужимо, й п’яту і скільки треба, але… Але нині зараз уже люди вирішили, що храм Йоана-Богослова має підпорядкованість Православній Церкві України”, — каже він.

У селі на Вінниччині між ПЦУ та УПЦ МП триває конфлікт через храм - фото 101128

Вирішити міжконфесійний конфлікт у Мухівцях можна як на рівні священиків та громади, так і за через суд, каже начальник управління у справах національностей та релігії Ігор Салецький.

“Попереднє керівництво релігійної громади за 30 років не спромоглося привести документи у відповідність із законом. На релігійну громаду Йоано-Богословський храм не був оформлений ні в постійне користування, ні у власність. Якщо священник ігнорує чинне законодавство і не укладає договір про порядок користування, то релігійній громаді необхідно звернутись із необхідним позовом до суду для того, щоб забезпечити доступ до культової споруди”, — каже Ігор Салецький.