У Севастополі рятують бані Володимирського собору
У Севастополі приступили до реставрації знаменитого Володимирського собору - храму, де покояться останки російських адміралів та морських офіцерів.
На його відновлення необхідно понад 3 млн. доларів. За інформацією Коментарі: Крим, частину цих коштів надає міністерство оборони РФ.
Проведене обстеження споруди виявило просідання фундаменту і зсув куполу храму. Зараз собор закритий, навколо його фундаменту будується залізобетонний пояс. Крім того, залізобетонний пояс буде зведений й навколо барабана куполу, будуть укріплені склепіння церкви. Також студія військових художників імені Грекова відновить настінний розпис. 40% живопису втрачено і буде виготовлятися заново.
Довідка: Підготовчі орботи зі спорудження Володимирського храму розпочато у 1848, завершено будівництво у 1888 році.
Будівля зведена з інкерманського каменю, його висота з хрестом становить 32,5 метра. Зовнішні колони зроблені з діориту, для облицювання внутрішніх колон використаний каррарський мармур.
Зовні в стіни північного і південного фасаду вмонтовані чотири меморіальні плити з іменами похованих адміралів: М. П. Лазарєва, В. А. Корнілова, В. І.Істоміна, П. С. Нахімова, датами їх життя.
Всього в нижньому храмі одинадцять поховань. На внутрішніх стінах собору свинцевими літерами записані імена офіцерів, які особливо відзначилися під час оборони та удостоєних орденів святого Георгія.
Фрески Володимирського собору були розписані відомим художником академіком А. Е. Корнєєвим, орнаментальний розпис стін і склепіння виконав швейцарський художник Р. Ізеллі, а мармурові роботи (облицювання колон, іконостас і криласи) - скульптор з Італії В. Бонанні.