Created with Sketch.

У Швеції створено нову парафію УГКЦ

16 квітня, 09:55

Апостольський екзархат для українців східного обряду у Німеччині і Скандинавії розвиває свої структури. Важливою подією для української громади у Швеції стало утворення нової парафії у південному регіоні країни.

Про це повідомляє сайт Апостольського екзархату.

З благословення владики Богдана Дзюраха, було офіційно засновано парафію Святих верховних апостолів Петра і Павла з осідком у місті Мальме. Цього ж дня було оголошено про призначення нового душпастиря громади — о. Андрія Петришина.

Урочисте проголошення парафії та представлення нового священника відбулося 11 квітня під час Божественної Літургії, яку з цієї нагоди очолив декан Скандинавського деканату — о. Андрій Мельничук.

Історія українського душпастирства у цьому регіоні має глибоке коріння. Від 2002 року служіння для українців тут здійснював священник о. Мирослав Костів. Завдяки його ревній праці були започатковані численні осередки духовного життя, зокрема і в Мальме.

З огляду на духовний розвиток громади, у Мальме було засновано парафію, що стала адміністративним центром для південношведських осередків. Під її опікою перебувають громади у Крістіанстаді, Вернамо, Векше та новостворена спільнота в Гельсінборзі. Окрім цього, душпастирська діяльність розширюється: до кінця місяця заплановане перше богослужіння в місті Істад.

Актуальний розклад богослужінь та новини з життя парафії можна знайти на офіційній сторінці у Facebook.

Читайте також
Україна і світ У Дрездені відбувся З’їзд української християнської молоді
16 квітня, 14:01
Україна і світ Українці в Іспанії проведуть акцію протесту проти нищення Росією культурної спадщини
16 квітня, 11:35
Україна і світ УПЦ США: Російська агресія свідомо простягнула свою руку до серця духовної спадщини України
16 квітня, 11:33
Україна і світ Понад 700 молодих прочан УГКЦ у США молилися за Україну
16 квітня, 09:30