У соборі УПЦ м. Острога замироточили відразу три ікони

01.03.2011, 09:20
Свято-Богоявленський собор УПЦ (МП) у місті Острозі Рівненської області, якому уже більше півтисячі років, не перестає проявляти дива. Недавно тут замироточили відразу три ікони, а тепер оновився святий образ, написаний ще у ХІХ столітті.

Свято-Богоявленський собор УПЦ (МП) у місті Острозі Рівненської області, якому уже більше півтисячі років, не перестає проявляти дива. Недавно тут замироточили відразу три ікони, а тепер оновився святий образ, написаний ще у ХІХ столітті, повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на Вісник і Ко.

Диво не можуть пояснити ні науковці, ні священики. Оновлена ікона з’явилася у храмі не так давно – у 1990 році, коли собор відновили після глумлінь комуністично-тоталітарно-атеїстичного режиму.

Потрапила вона у собор як пожертва від православних острожан. За словами настоятеля собору митрофорного протоєрея Олександра Максимюка, принесений образ мав потьмянілий вигляд, частина зображень уже не проглядалася. Нині ж за лічені дні він повністю помінявся, посвітлішав. А там, де знаходиться корона Божої Матері, навіть почав сяяти.

Ікону винесли з вівтаря у центральну частину храму, аби кожен прихожанин міг у молитві поклонитися перед нею.