У Софії Київській знову дозволили будувати

18.07.2013, 13:16
У Софії Київській знову дозволили будувати - фото 1
Вищий господарський суд залишив у силі рішення столичних судів про законність передачі землі під будівництво багатоповерхового житлового комплексу біля Софії Київської

Sofiya.jpgВищий господарський суд залишив у силі рішення столичних судів про законність передачі землі під будівництво багатоповерхового житлового комплексу біля Софії Київської

Як пише в сьогоднішньому випуску видання «Коммерсантъ-Украина», вчора, 17 липня, у Вищому госпсуді розглядалася касаційна скарга прокуратури Києва про скасування судових рішень, прийнятих навесні. Представник прокуратури Марія Тимчук заявила, що землі в буферній зоні Софії Київської є особливо цінними, а також мають історико-культурне значення.

Однак Держагентство земельних ресурсів у цьому році надало лист, в якому говориться, що в Державному земельному кадастрі немає інформації про те, що землі на ділянці забудови є особливо цінними і мають історико-культурне значення. Виявляється, через бюрократичне казусу в 2011 році в базі Держагентства ці дані не були відображені.

У свою чергу юрист-забудовника («Інвестиційно-будівельна група» - ред.) Олег Верховський заявив: «Рішення про виділення землі і будівництво у разі не порушує ні громадські, ні державні інтереси, ні навіть цілісність Софійського собору».

Матеріали про скандальну забудову адвокат назвав «інформаційним спамом», а також заявив, що має в розпорядженні лист директора Комітету з всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Франческо Бандарина до посла України у Франції, в якому йдеться про тиск на нього з боку українських журналістів і приватних осіб. Правда, надати копію листа юрист відмовився.

Також адвокат заявив, що на 37-й сесії ЮНЕСКО питання про виключення Софійського собору зі списку ЮНЕСКО не розглядалося. Слід зазначити, що в Камбоджі Німеччина і Швейцарія підтримували включення Софії Київської та Києво-Печерської лаври в чорний список.

Після довгих дебатів суд відхилив касацію прокуратури, а рішення судів про законність передачі земель залишив у силі.

Протягом трьох місяців прокуратура і сторони процесу можуть подати прохання про розгляд справи у Верховному суді.

Як повідомлялося, 15 липня 2013 Господарський суд зобов`язав комерційну структуру повернути київській громаді земельну ділянку вартістю 17,5 млн. грн., Який знаходиться в буферній зоні Національного заповідника «Софія Київська».