У Софійському соборі стартує виставка «Софійська Покрова»

29 вересня, 10:23
Культура
У Софійському соборі стартує виставка «Софійська Покрова» - фото 1
Відвідавши виставку, ви зможете роздивитися найзагадковішу ікону Софійського собору зблизька, ознайомитися з останніми результатами її рентгенологічного дослідження та першими побачити прихований образ «Софійської Покрови» на мультимедійному екрані!

Анонсували проект у Національному заповіднику «Софія Київська».

Відкриття відбудеться сьогодні, 29 вересня, о 15:00 у Софійському соборі.

Сьогодні кожен охочий може побачити ікону «Покрова Богородиці» у іконостасі Софійського собору, який був споруджений у середині XVIII ст. Утім, лише 25 травня цього року реставратори та науковці Національного заповідника «Софія Київська» змогли оцінити її мистецьку досконалість по-справжньому. Під час планових реставраційних робіт вчені помітили, що крізь фарбовий шар на іконі проступають загадкові записані силуети.

Цей промовистий факт, а також притаманний XIX століттю одяг окремих постатей під покровом Богородиці, натякали, що ікона була переписана. Але коли саме і у якому об’ємі?

Відповідь на це питання дало рентгенологічне дослідження, що було проведене фахівцями медичної мережі «Добробут».

З’ясувалося, що ікона була переписана… повністю! Під олійним шаром записів XIX ст. у світлі рентгену вчені змогли побачити забутий шедевр іконопису доби козацького бароко — «Софійську Покрову» (сер. XVIII ст.).

Відвідавши виставку, можна роздивитися найзагадковішу ікону Софійського собору зблизька, ознайомитися з останніми результатами її рентгенологічного дослідження та першими побачити прихований образ «Софійської Покрови» на мультимедійному екрані!

На другому поверсі (хорах) Софійського собору на Вас очікує знайомство з дивовижними іконами «Покрови Богородиці» XVII – XIX століть з «Колекції родини Понамарчуків». У експозиції на Вас чекатимуть не тільки класичні образи Покрови з різних регіонів України. Серед ікон з «Колекції родини Понамарчуків» Ви зможете побачити образи, де події розгортаються поза межами храму.