У Софійському соборі виставлять оригінал Конституції Пилипа Орлика

28.06.2021, 17:32
Держава
У Софійському соборі виставлять оригінал Конституції Пилипа Орлика - фото 1
Швеція передала Україні три копії Конституції Пилипа Орлика, а до Дня Незалежності в Софійському соборі буде виставлено оригінал документа.

Джерело: Укрінформ

«Сьогодні ми нарешті можемо поділитись хорошими новинами. Перша. Національний архів Швеції передав Україні три копії Конституції Пилипа Орлика», - сказав Президент.

У Софійському соборі виставлять оригінал Конституції Пилипа Орлика - фото 74718

 

За його словами, одна копія вже зранку виставлена у фоє Верховної Ради, друга буде знаходитись в Офісі Президента, а третя - у Конституційному Суді України «після його оновлення і перезавантаження».

Водночас глава держави поінформував, що до 30-річчя Незалежності, уперше за 311 років, до України потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика.

У Софійському соборі виставлять оригінал Конституції Пилипа Орлика - фото 74719

 

«Її (конституцію – ред.), разом з булавою гетьмана Пилипа Орлика і гетьмана Івана Мазепи, усі охочі зможуть побачити у Софійському соборі. Полотно нашої історії має тисячу років і стільки ж бракуючих частин пазлу. Ми повертаємо українцям ці частини. Ми повертаємо Україні – Україну», - підкреслив Зеленський.

Президент додав, що перед тим, як приїхати на урочисте засідання парламенту, поклав квіти до пам’ятника Пилипу Орлику - гетьману Війська Запорозького і автору знаменитої Конституції 1710-го року, та нагадав, що саме цю Конституцію називають першою писемною Конституцією Європи.

«З цієї високої трибуни хочу ще раз подякувати нашим шведським партнерам. За останній місяць, враховуючи Євро-2020, Швеція вже вдруге показує, що є нашим великим другом. Ми віримо, що і завтра вона, втретє, покаже як сильно любить Україну. Насправді, я пожартував, я усім бажаю завтра успіху, і нехай переможе сильніший, але хто сильніший - ми з вами знаємо», - додав Зеленський.

В Україні 28 червня відзначається День Конституції. Цього дня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію.

Участь в урочистому засіданні ВРУ сьогодні взяли участь Глави Церков та релігійних організацій України.

У Софійському соборі виставлять оригінал Конституції Пилипа Орлика - фото 74715

 

У Софійському соборі виставлять оригінал Конституції Пилипа Орлика - фото 74720