У Софії Київській презентували «Велику різдвяну книжку» - новий українськиий духовний бестселер
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Як зазначили автори, вони хотіли передати сучасній людині Євангельські істини зрозумілою мовою. Тому вони сподіваються, що «Велика різдвяна книжка» «хоча б когось приведе до Христа».
Ярослав Грицак зауважив, що книгу вони із Надією Гербіш писали на зразок «Володаря перснів» Джона Толкіна і «Хронік Нарнії» Клайва Стейплза Льюїса.
«Багато людей приходять до Бога саме через такі речі – Нарнію, Толкіна, музику, фільми. Так ми писали і цю книжку. Ми надіємося, що ця книжка, коли потрапить у руки молодої людини, зокрема десь на Сході України чи навіть у Росії, допоможе їй прийти до Ісуса Христа. Це та звістка, яку ми хотіли донести», – наголосив Ярослав Грицак.
Презентація видання, організована видавничо-освітнім проектом «Портал» та Національним заповідником «Софія Київська», стала не лише культурним, а й екуменічним заходом.
Разом із авторами у заході взяли участь Патріарх УГКЦ Святослав, владика Агапіт Гуменюк, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря ПЦУ, екзарх Вселенського Патріархату в Києві владика Михаїл Аніщенко, Ігор Козловський, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних відносин, і Денис Блощинський, лідер музичного гурту NESPROSTA. Модерував презентацію Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті.
Патріарх УГКЦ подякував видавництву, яке взялося реалізувати цей задум, адже, за його словами, друкувати книжки сьогодні є подвигом: «Те, що сьогодні ми відкриваємо книгу, а не черговий вебсайт про колядки, – це подвиг. Бо, як мовиться у давньоримському прислів’ї, “Verba volant, scripta manent” (з лат. “Слова відлітають, написане залишається”)».
Закликаючи читачів відкрити для себе «Велику різдвяну книжку», Предстоятель УГКЦ сказав, що вона стане «нашим новим українським духовним бестселером» і відповість на запити сучасного українця, а відтак творитиме культуру, історію та допоможе передати нашу традицію, скарб, феномен української колядки наступним поколінням.
Патріарх УГКЦ також підкреслив, що колядка є «одним з інструментів загальнонаціонального єднання, бо колядують усі: і католики, і православні, і протестанти, і Схід, і Захід, і Північ, і Південь». За його словами, феномен колядки сьогодні справді може бути елементом загальнонаціонального, християнського, духовного єднання.