У Духовному управлінні мусульман Криму поки не коментують цю ситуацію.
За його словами, раніше місцева влада погодила виділення цієї ділянки під кладовище.
«Тепер все відіграли назад. Є рішення прокуратури, що всі дослідження, які тут проводилися, неправильні. Нібито дозвіл на будівництво кладовища давали недержавні структури. Є рішення суду, який заборонив розширювати територію кладовища», – розповів Расим Садрединов.
Він зазначив, що контролюючі органи дійшли висновку, що нібито підгрунтові води з цієї території йдуть у річку, яка тече у водосховище. «До житлового масиву від кладовища понад 300 метрів, що відповідало нормам українського законодавства, коли виділяли землю для кладовища. За російським законодавством необхідно не менше 250 метрів – всі заходи дотримані», – говорить Садрединов.
Він вважає, що це питання «заполітизоване». «Весь час, як щось хочемо зробити, ми бачимо протидію», – додав Садрединов.
На території мусульманського кладовища вже є одне поховання. Седрединов розповідає, що комунальні служби пропонують провести перепоховання, або ж залишити могилу на цьому місці.
Голова мусульманської громади також каже, що питання з кладовищем у місті «гостро стоїть упродовж 10 років». «Вже ховати людей фактично ніде. На старому кладовищі по кутах ховають, до того ж воно теж знаходиться в охоронній зоні. Там є резервуар з водою, де взагалі не можна ховати», – повідомив Садрединов.
У якості альтернативного варіанту, каже він, влада запропонувала територію для кладовища за містом, однак ця пропозиція не влаштовує громадськість. «Там теж підтоплення бувають, підґрунтові води йдуть нагору», – відзначає Расим Садрединов.
За повідомленням Радіо Свобода, у Духовному управлінні мусульман Криму поки не коментують цю ситуацію.