У Стокгольмі на протесті спалили Коран, в Туреччині "відповіли" палаючим прапором Швеції

22.01.2023, 12:56
Світові
У Стокгольмі на протесті спалили Коран, в Туреччині "відповіли" палаючим прапором Швеції - фото 1
У суботу, 21 січня, у Стокгольмі відбулися протести проти Туреччини та вступу Швеції до НАТО. Під час одного з них спалили Коран. Анкара вже відреагувала.

Про це повідомляє 24 канал.

За даними ЗМІ, примірник Корану біля консульства Туреччини спалив лідер данської ультраправої політичної партії Жорстка лінія (Stram Kurs) Расмус Палудан, у якого є шведське громадянство. Це не перший подібний його вчинок.

Того ж дня у Стокгольмі відбулася окрема акція протесту на підтримку курдів і проти вступу Швеції до НАТО та ще один мітинг протурецьких демонстрантів біля посольства. Всі заходи дозволила поліція.

Під час демонстрації на знак протесту проти заявки Швеції на вступ до НАТО і на підтримку курдів люди стояли перед великим червоним прапором з написом "Ми всі – РПК" – тобто Робітнича партія Курдистану, заборонена в Туреччині, Швеції, США та інших країнах.

Міністерство закордонних справ Туреччини оприлюднило заяву, у якій засудило спалення Корану. Анкара закликає владу Швеції вжити заходів щодо причетних. Також там звернулися до всіх інших країн з проханням зробити "конкретні кроки" на знак солідарності проти ісламофобії.

Дещо згодом з’явилася ще одна заява Туреччини. Там засудили акцію "терористичної організації РПК". Стокгольм звинуватили у грубому порушенні тристороннього меморандуму про взаєморозуміння, в межах якого Анкара пообіцяла не блокувати вступ двох країн в обмін на виконання її вимог.

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем назвав ісламофобські провокації жахливими.

"Швеція має далекосяжну свободу вираження поглядів, але це не означає, що шведський уряд або я особисто підтримуємо висловлені думки", – написав він.

У відповідь на акцію протесту зі спалюванням Корану в Стокгольмі у Туреччині спалили державний прапор Швеції. Масова акція відбулася під будівлею посольства Швеції в Стамбулі. Шведська влада поки що ніяк на неї не відреагувала.