• Головна
  • Новини
  • У Сумах скасували пільгову оренду для церкви Московського Патріархату...

У Сумах скасували пільгову оренду для церкви Московського Патріархату

18.12.2015, 10:30
У Сумах скасували пільгову оренду для церкви Московського Патріархату - фото 1
На засіданні міськради 16 грудня розгорілася суперечка про те, якою має бути орендна плата для парафії Святої Блаженної Ксенії Петербурзької Сумської Єпархії УПЦ (МП) за користування приміщенням по вул. 20 років Перемоги, 40 (на території ЦМЛ), пишеDepo.Суми.

1236-kkk.jpgНа засіданні міськради 16 грудня розгорілася суперечка про те, якою має бути орендна плата для парафії Святої Блаженної Ксенії Петербурзької Сумської Єпархії УПЦ (МП) за користування приміщенням по вул. 20 років Перемоги, 40 (на території ЦМЛ), пише Depo.Суми.

У проекті рішення значилось, що за 72,7 м кв. церква в 2016 році повинна буде заплатити 24 грн. З цим категорично не погодилися "свободівці".

"Голосування за цей проект рішення - пряме загравання з тією політструктурою, що називає себе Московським Патріархатом. Вона, по суті, займається бізнесом і підтримує ті сепаратистські елементи, які вбивають наших солдатів на Сході України. Я закликаю всіх не голосувати за це рішення", - звернувся до депутатів Максим Галицький.

Цей виступ підтримали депутати "За Україну!", на відміну від депутатів від "БПП "Солідарність", які відзначили, що не варто зміщувати політику і релігію, й "Опозиційного блоку". Останні взагалі попросили депутатів йти в прокуратуру з такими заявами.

Свою думку висловили і депутати від ВО "Батьківщина".

"Давайте залишимо ці розбірки священикам. Нехай вони між собою розбираються. А ми проголосуємо, дамо пільгу. Якщо не дамо, то витрати на утримання церкви ляжуть на парафіян. А там, в основному, хворі і бідні люди", - зазначив голова фракції Василь Гончаров.

На це свободівці відповіли, що в Україні Церква відділена від держави, тому не потрібно потурати однієї конфесії в тому, щоб вони розташовувалися на території комунального приміщення, повідомляє.

У підсумку, 19 депутатів проголосували "за", 8 – "проти", 8 – "утрималися".