У супермаркеті на Одещині продавали сосиски зі свинини з маркуванням «халяль»
Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила Українська асоціація халяль-індустрії «Укрхаляль», передає Іслам в Україні.
За інформацією асоціації, на пакуванні сосисок ТМ «Буратіно», що містять свинину, наявний знак «халяль» організації «Аль Халідж Халяль», однак, згідно з нормами ісламу та вимогами світових стандартів халялю, свинина та будь-які її похідні не можна використовувати як сировину для виробництва халяльних продуктів.
«Відповідно, харчова продукція, що містить у складі свинину, не може набути статусу халяльної та не може бути промаркована логотипом чи знаком „халяль“ і будь-яким чином бути представлена на ринку як халяльна продукція», — сказано в повідомленні асоціації «Укрхаляль».
За словами віцепрезидентки «Укрхаляль» Вікторії Нестеренко, про цю ситуацію їм повідомили споживачі, які також надіслали фото ковбасних виробів. Водночас вона мало що може сказати про власника маркування, організацію «Аль Халідж Халяль»:
Про цю організацію нам мало що відомо. На сайті в них немає жодної інформації про те, за яким стандартом сертифікують, який процес отримання сертифіката. І в них також немає акредитації. Вони ніколи не були членами нашої асоціації, тож надати якусь детальнішу інформацію я не можу. Ми надіслали їм офіційного листа для розв’язання цієї проблеми, але відповіді поки що немає.
Виробництво та реалізація ковбасних виробів цієї торгової марки з маркуванням «халяль» — це грубе порушення принципів халялю та вимог світових стандартів для виробників такої продукції, переконані в Асоціації «Укрхаляль». До того ж це вводить в оману споживачів.
— Загалом ідеться про серйозне порушення стандартів. Якщо навіть стався якийсь технічний збій, чи спрацював людський фактор, коли переплутали й маркування «халяль» розмістили не на тому виробі, то це свідчить про одне: організація, що сертифікує, не несе відповідальности за сертифікати, які видає, не несе відповідальности за продукти, які сертифікує, і не має контролю над виробництвом, — підсумовує віцепрезидентка Асоціації «Укрхаляль».
Також Українська Асоціація халяль-індустрії «Укрхаляль» звернулася до Держпродспоживслужби з проханням звернути увагу на цей випадок, а також звернула увагу на потребу державного регулювання стандартизації та умов використання знаків «халяль» українськими виробниками.