Роль Церкви у процесі відродження суспільства, кризові явища та виклики духовності і моральності у житті України стали темою дискусії учасників круглого столу “Зрілий християнин перед викликами сучасності”.
Організатор круглого столу — Комісія у справах мирян УГКЦ — ставила за мету поширити дискусію про суспільне вчення Церкви та обговорити можливі кроки для покращення економічного та політичного життя в Україні.
Як повідомляє сайт Тернопільсько-Зборівської єпархії УКЦ, звертаючись до присутніх, мер Тернополя зазначив, що суспільству нині найбільше бракує відвертої дискусії на тему духовності.
“Ми вже звикли до ток-шоу і дискусій на політичні теми. Телебачення у наші дні перетворилось на суцільний політичний піар-серіал. Але ми там не бачимо дискусії, не бачимо пошуків відповідей. Зрештою, там і не ставляться питання, які передбачають глибину дискусії”, зауважив він.
Керівник департаменту зовнішніх зв'язків УГКЦ о. Олекса Петрів розповів про роль Церков у суспільному житті України, а також представив основні напрямки діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.
“Не можна збудувати нормальне суспільства, якщо жити за хибними моральними установками. Довірмося тій думці, яку пропагує Церква. Людина може зробити дуже багато, але ... потрібно зі своїми однодумцями взятися за руки і сказати: “Ми будемо жити за іншими правилами!” Це означає чимось пожертвувати. Ми у нашому житті не хочемо жертвувати, хочемо, щоби інший це зробив, а вже я якимось чином опинився у якійсь іншій державі. Так не буде!.. Мусить бути критична маса людей, які починають жити за іншими законами... У гнилому, аморальному суспільстві ми маємо жити так, щоб було видно, що ми хочемо жити за моральними принципами. Бути альтернативою до того, що є”, наголосив Мирослав Маринович.
Про необхідність вишколення християн у суспільному вченні Церкви говорив Юрій Підлісний, голова Патріаршої комісії УГКЦ у справах мирян. Він наголосив на відповідальності кожного мирянина за усі сфери суспільного життя відповідно до суспільного вчення Церкви. Юрій Підлісний підкреслив, що покращення в економіці не принесе змін у моральній та політичній сфері, бо в першу чергу необхідно змінити свідомість, світогляд та ментальність громадян.