У Тернополі завершився ювілейний Рік Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого

04.02.2023, 10:05
Католики
У Тернополі завершився ювілейний Рік Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого - фото 1
Представники місцевої інтелігенції, науковці, провід УГКЦ 27 січня зустрілися у приміщенні Тернопільського обласного краєзнавчого музею за круглим столом. Темою зустрічі стала «Патріарх Йосиф: той, хто продовжує надихати».

У контексті закінчення ювілейного року, присвяченого особі Патріарха Йосифа, відбулася дискусія та обговорення перспектив популяризації його спадщини на 2023 рік. Захід відбувся з ініціативи курії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ та з нагоди вшанування 60-річчя від дня звільнення патріарха Йосифа з ув’язнення. Зі вступними словом і благословенням до присутніх звернувся архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк.

 

Як зазначили організатори, минулого року відбулося відзначення 130-річчя від дня його народження, саме тому 2022 рік на Тернопільщині був проголошений Роком Патріарха Йосифа Сліпого. На початку року розпочалася робота щодо підготовки заходів для належного вшанування пам’яті патріарха. На жаль, повномасштабне вторгнення російської федерації внесло корективи. Та, незважаючи на це, вдалося провести низку успішних зустрічей, присвячених патріарху Йосифові.

У ході зустрічі присутні були одностайні в тому, що духовний внесок Патріарха Йосифа має велику цінність не лише для спільноти УГКЦ, а й для всього українського народу, та впливає на відновлення Української незалежної держави загалом. Небагато особистостей у трагічному для нашого народу ХХ ст. можуть зрівнятися за своєю значущістю з постаттю Йосифа Сліпого.