У ТКГ не домовилися про "великоднє перемир'я", консультації триватимуть

29 квітня, 09:30
Суспільство
У ТКГ не домовилися про "великоднє перемир'я", консультації триватимуть - фото 1
Учасникам Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з Донбасу поки не вдалося узгодити текст документа про введення "великоднього перемир'я", проте вони підтвердили необхідність продовжувати консультації щодо узгодження документа, заявив речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Усі сторони погодилися з необхідністю встановити "великоднє перемир'я". Було запропоновано два тексти документа - український і російський. Але не вдалося нам поки домовитися щодо остаточного тексту, тому що є чутливі формулювання. Потрібен час, щоб їх добре продумати. Проте сторони домовилися продовжувати консультації та знову підтвердили ідею про встановлення "великоднього перемир'я", - повідомив Арестович.

За його словами, "узгодження тексту перемир'я в ТКГ тривало 6 годин і було дуже конструктивним".

Він додав, що "консультації про необхідність дотримання режиму припинення вогню і "великоднього перемир'я" тривають на рівні політичних радників нормандського формату, а також поточного тижня на рівні ТКГ і підгрупи з безпеки, що дає надію на позитивне рішення щодо встановлення перемир'я".

Як повідомлялося, 26 квітня президент України Володимир Зеленський на брифінгу в 35-ту річницю трагедії на Чорнобильській АЕС повідомив, що Тристороння контактна група майже завершила узгодження "великоднього перемир'я" на Донбасі.

"Ми дуже цього хочемо, ми дуже до цього прагнемо, і дуже хочеться, щоб на Великдень не було пострілів, не було смертей. Для цього все робиться, українська сторона вже все для цього зробила", - сказав тоді президент.