Created with Sketch.

Вибори Папи: сьогодні ввечері побачимо перший дим над Сикстинською капелою

07.05.2025, 16:14
Робітники встановлюють димар на дах Сикстинської капели

У Ватикані офіційно розпочався конклав для обрання нового Папи Римського. Перший дим, який сповіщатиме, чи вдалося обрати нового понтифіка, буде не раніше 20:00 за київським часом.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Sky TG24.

Вибори розпочалися зі спільної Меси в базиліці Святого Петра, яку очолив кардинал Джованні Баттіста Ре. У каплиці Павла близько 17:30 за київським часом почнеться урочиста процесія до Сикстинської капели, де кардинали й залишатимуться до обрання нового Папи Римського.

Прес-служба Ватикану повідомила, що перший дим конклаву, який сповіщатиме, чи вдалося обрати нового понтифіка, буде не раніше 20:00 за київським часом. Якщо він чорного кольору, це означає, що нового Папу поки що не обрали. Якщо ж із димаря іде білий дим, рішення ухвалене.
Завтра, 8 травня, дим буде близько 11:30 або 13:00, далі – о 18:30 або близько 20:00.

Нагадаємо, на конклаві будуть присутні 133 кардинали з 70 країн. Середня тривалість останніх 10 конклавів становила більш як три дні, і жоден з них не тривав понад п'ять днів. Найкоротший – відбувався 2013 року і тривав лише два дні.

Протягом багатьох століть жодного Папу не обирали у перший день конклаву. У середу пройде лише одне голосування. Після цього кардинали зможуть голосувати до чотирьох разів на день. Чорний дим із димаря на даху каплиці означатиме безрезультатне голосування, тоді як білий дим і дзвони сигналізуватиме про те, що церква отримала нового лідера.

Теги: #Конклав
Читайте також
Світові У Туреччині археологи розкрили для дослідження 18 поховань у ранньохристиянській церкві Тіани
Сьогодні, 17:00
Світові Іранська влада погрожує відібрати одну з останніх протестантських церков країни
Сьогодні, 16:03
Світові Очільник Білоруської ПЦ нагородив орденом протодиякона, який воював проти України
Сьогодні, 10:40
Світові Патріарха Сербського засудили у Словенії за переслідування священика
Вчора, 10:05