У Ватикані шоковані заявою Макрона про можливість втручання Європи у війну в Україні

28 лютого, 15:01
Світові
У Ватикані шоковані заявою Макрона про можливість втручання Європи у війну в Україні - фото 1
Чутки про пряме європейське військове втручання в Україну жахають, оскільки «це призведе до ескалації, якої ми завжди намагалися уникнути з самого початку», — сказав Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін.

Про це повідомляє CREDO.

Він висловився на цю тему під час вручення нагород у конкурсі «Економіка і суспільство», яке відбулося в Римі 27 лютого 2024 р., пише Vatican News.

«Це насправді, не скажу — апокаліптичне, бо це, можливо, надто сильне слово на сьогодні, але безсумнівно, однак, це жахливе, жахливе», — сказав кардинал Паролін.

На запитання журналіста, яким чином така пропозиція може бути обґрунтована, ватиканський держсекретар відповів: імовірно, це випливає з факту, що «вже два роки ця війна точиться без будь-яких перспектив розв’язання ані мілітарного рішення, бо на землі сили залишаються більш-менш на тих самих позиціях і немає перспектив вирішення шляхом переговорів».

Державний секретар Апостольського Престолу додав, що «було би ідеально, якби обидві сторони насправді знайшли спосіб для розмови, для діалогу. Я вірю, що коли розмовляєш, то рішення знайти можливо».

Ватиканський єєрарх зазначив, що «запропоновано різні види розв’язань», і зауважив: «Важливо те, що є воля їх реалізувати».

Нагадаємо, президент Франції Емманюель Макрон після зустрічі в Парижі у понеділок допустив відправку західних військ до України у майбутньому, хоча наголосив, що наразі немає консенсусу серед союзників у цьому питанні.

У Франції пізніше пояснили, що про участь іноземних військових у бойових діях не йдеться.

Водночас низка європейських держав і НАТО наголосили, що не планують відправляти війська в Україну.