У Ватикані прямісінько за колонами площі Святого Петра у палаці XIX століття облаштували нічний центр для бездомних. Коли обирають нового Папу, всі журналісти світу намагаються пробратись сюди на терасу, щоб зробити історичні фото.
Про це повідомила у себе на Фейсбуці Ольга Макар.
"Так захотів Папа Франциск. І попросив спільноту Sant’Egidio втілити цю мрію разом з ним. Тут дві тисячі квадратних метрів.
Меблі подарував Хілтон, вони все казали: «Ох, якби тут зробити готель! Нічого схожого б не було, ні в кого нема такого крутого місця».
На пафосні білі дивани бездомним спершу страшно сідати, потрохи звикають", - написала Ольга.
Зараз тут живе 31 людина. Кімнати по 1-2-3 місця.
13 туалетів з душем. 2 кухні. Після обіду центр відкритий: за допомогою може прийти будь-хто. Мешканці приходять з 19-ої. Хто хоче - йде на молитву в каплицю. Далі - спільна вечеря.
«Перший місяць бездомні були настільки стомлені, що засинали о 20:30, відразу після вечері. Ми не встигали навіть поговорити з ними. Зараз ми з кожним розмовляємо, щоб зрозуміти його життєву ситуацію. В першу чергу лікуємо. У багатьох важкі хвороби. Далі з кожним думаємо, як налагодити його життя», - розповідає Лучія.
Суть в тому, щоб з часом ці люди повністю вибралися з вулиці - але для цього їм потрібна мудра підтримка. Не достатньо сказати: «можеш жити тут три місяці, а далі шось собі думай», це не працює.
Двоє чоловіків, яких першими запросили в центр, сказали чесно: «Ми прийшли з поваги до вас. Але ми не хочемо в нічліжку, переповнену чужими людьми».
Перший, побачивши кімнату на одного, заплакав. Інший, Сільвано, живе у двійці, і зі свого вікна бачить шматок вулиці, де раніше ночував.
На ніч тут залишається один «черговий». Це чоловік, що раніше був бездомним, але спільнота допомогла йому знайти житло і роботу.
Коли думали, хто б міг працювати у центрі, згадали про нього. Для нього є величезна кімната зі своїм санвузлом і кухнею, і от з вечора до ранку - робочі години. Він щасливий. Не лише тому, що живе у шикарному місці й добре заробляє, а й тому, що може повернути добро, яке свого часу отримав.
На стінах багато картин художників з інвалідністю, а ще всілякі речі, які різні люди дарували Папі Францискові (у Ватикані є місце, де зберігаються всі ці подарунки). Коли Папа тут був, то жартував: «О, я впізнаю цю ікону! Ви вкрали її у мене!»
Центром опікується кардинал Конрад Краєвський. Йому 56 і він дає милостиню від імені Папи. Знає усіх бездомних Ватикану.
Кардинал Конрад дуже добре обізнаний з усіма справами центру. Один бездомний лежав у лікарні, і його виписали несподівано. Люди зі спільноти трохи запанікували: вранці всі на роботі, ніхто не може його забрати. Кардинал каже: «Не переживайте, я заїду машиною, заберу, це не проблема».
Тут жартують, що коли хтось дзвонить у домофон, треба дивитись уважно - одного разу це буде Папа.