У Вифлеємі відбулося засідання Міжнародного Секретаріату Міжпарламентської Асамблеї Православ'я (МАП)
З 19 по 22 жовтня 2013 року в Вифлеємі (Палестина) відбулося засідання секретаріату голів комісії Міжпарламентської Асамблеї Православ'я (МАП). На зустріч зібралися представники парламентів різних країн: Греції, Йорданії, Казахстану, Палестини, Польщі, Росії, України, Румунії, Індії, Сербії.
З 19 по 22 жовтня 2013 року в Вифлеємі (Палестина) відбулося засідання секретаріату голів комісії Міжпарламентської Асамблеї Православ'я (МАП). На зустріч зібралися представники парламентів різних країн: Греції, Йорданії, Казахстану, Палестини, Польщі, Росії, України, Румунії, Індії, Сербії.
Україну на форумі представляла делегація з 4 чоловік. Це народні депутати України Олександр Голуб і Андрій Шипко, секретар делегації Борис Колісниченко та духівник протоєрей Ігор Собко. Під час засідання було заслухано звіт про проведену 20-ту Ювілейну Генеральну Асамблеюв Афінах.
Прозвучали доповіді на теми « Християнське життя і політична влада», «Соціальні конфлікти і релігія в Середземномор'ї», «Положення християн на близькому Сході.
Під час роботи форуму відбулося планування нових заходів МАП, зокрема - проведення конференції на тему «Православ'я та ЗМІ», яка відбудеться в Греції навесні 2014 року.
Було відзначено, що все більше держав прислухаються до МАП і бажають брати участь у її роботі. Відзначено, що прийнята Ассамблеєю декларації є серйозними документами, які впливають на світову спільноту.
Зокрема, в ювілейному святкуванні МАП в Греції, брали участь представники парламентів 29 країн, а свої вітання направили 9 православних Патріархів і 15 спікерів парламентів різних держав. Це свідчить про серйозне ставлення і пильній увазі до роботи Асамблеї.
Протоєрей Ігор Собко –духівник української делегації наголосив: «Вифлеєм -– це місто світу! Ми не випадково зібралися саме тут –у місті, де народився Христос. Звідси на весь світ виливається Божественна любов і примирення для всіх людей, незалежно від їх віропереконаннями. Саме тут ми говоримо про свободу віросповідання,відстоюємо традиційні сімейні цінності, закликаємо до терпимості, миролюбства, до розуміння один одного. І сподіваємося, що представники всіх парламентів зможуть донести ці важливі християнські постулати до урядів своїх країн».
У Вифлеємі так само обговорювалося питання Близького Сходу, де сьогодні ситуація особливо трагічна: переслідуються християни, руйнуються храми, широко відомо про недавнє викрадення Митрополита і єпископа в Сирії.
МАП не тільки піднімає гострі питання і голосно заявляє про несправедливість, а й закликає громадськість активно діяти для врегулювання ситуації в країнах Близького Сходу.
Олександр Голуб – народний депутат України , голова парламентської делегації в МАП сказав : «Крім нашого звернення до Міжнародним організаціям , ми підготували листи , щоб всі активні політичні діячі надавали дипломатичні дії і робили рішучі заходи для звільнення священиків ».
У рамках МАП всі делегації відвідали Руську Духовну Місію в Єрусалимі та взяли участь у зустрічі з Патріархом Святого Града Єрусалима Феофілом III, повідомляє ЦПК «Лествиця».