У Вінниці відкрили меморіал жертвам Голокосту та офіс “Європейського центру Хесед”

20 жовтня, 15:03
Інші конфесії
У Вінниці відкрили меморіал жертвам Голокосту та офіс “Європейського центру Хесед” - фото 1
19 жовтня у двох локаціях Вінниці відбулось відкриття меморіалу жертвам Голокосту на старому єврейському кладовищі та відкриття Вінницької філії офісу “Європейського центру Хесед”.

Меморіал відкрили на старому єврейському кладовищі по вулиці 20 березня, 78, що на Старому місті, інформує "Вежа".

Як зазначалось у фейсбук-спільноті “Єврейська спільнота Вінниці”, меморіал присвячений євреям міста Вінниці та околиць, загиблих від рук нацистів в 1941-1944 роках.

У Вінниці відкрили меморіал жертвам Голокосту та офіс “Європейського центру Хесед” - фото 80825

 

У заході взяли участь представники єврейських організацій міста Вінниці та області: генеральний директор рабинського центру Європи – Рабин Ар’є Гольдберг, головний рабин Житомира і Західної України – Рабин Шломо Вільгельм, головний рабин Вінниці та області – Рабин Шауль Горовіц.

У Вінниці відкрили меморіал жертвам Голокосту та офіс “Європейського центру Хесед” - фото 80826

На заході були прочитані поминальні молитви, а також “Кадиш”.

Також на відкритті меморіалу запалили шість лампадок – як символ шести тисяч єврейських життів, яких було насильницьки вбито.

Того ж дня на Маяковського, 226 відбулось офіційне відкриття філіалу офісу “Європейського центру Хесед” у Вінниці. Під гучну музику духовні лідери – рабини перерізали стрічку та представили медичне оснащення центру.

У Вінниці відкрили меморіал жертвам Голокосту та офіс “Європейського центру Хесед” - фото 80827

Відтепер в новому офісі члени єврейської громади та їхні сім’ї зможуть отримати медичні препарати та взяти напрокат медичне обладнання для реабілітації.

“Європейський центр Хесед” може запропонувати єврейській спільноті взяти медичне обладнання в безоплатний прокат.

У центрі представили, зокрема: милиці, електричний небулайзер, генератор кисню, інвалідні коляски, телескопічну палицю, купальне обладнання, дитяче ліжечко, педальний тренажер, дитячі ваги та ролятори.

У Вінниці відкрили меморіал жертвам Голокосту та офіс “Європейського центру Хесед” - фото 80828

Як було зазначено на відкритті, програма оренди медичного обладнання є абсолютно безкоштовною для членів єврейської громади.

Необхідне обладнання можна отримати під символічну заставу на термін до трьох місяців. Через три місяці термін оренди може бути продовжений ще на три місяці за символічну плату.

Таким чином, члени спільноти можуть користуватись медичним обладнанням до шести місяців. Проте після закінчення цього терміну – в центрі передбачена можливість придбання обладнання, доплативши необхідну суму або ж повернути його назад.

Ведуча на відкритті також зазначила, що в центрі в наявності є ШВЛ-апарати та апарати для дихання та кисневої терапії.