У Волгограді затримали чоловіка, який "на замовлення" СБУ спалив Коран

22 травня, 12:59
Суспільство
У Волгограді затримали чоловіка, який "на замовлення" СБУ спалив Коран - фото 1
У Волгограді Слідчий комітет порушив кримінальну справу за статтею про образу почуттів віруючих після акції спалення Корану на тлі мечеті.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Підозрюваного затримано, стверджується, що він працював на Службу безпеки України.
Справу розслідуватимуть у Чечні, міністр юстиції Росії запропонував відправити підозрюваного до колонії, розташованої в регіоні "переважно з мусульманським населенням".

Відео зі спаленням Корану було знято в районі Центральної Соборної мечеті Волгограда. 11-секундний ролик поширювався у російськомовних телеграм-каналах. 20 травня відео із затриманням підозрюваного показала ФСБ.

Затриманим виявився 19-річний Микита Журавель, який народився в Севастополі, з відео випливає, що він працював кур'єром служби доставки.

За версією слідства, 19 травня Журавель спалив Коран за завданням СБУ, за що йому, як стверджується, обіцяли 10 тисяч карбованців. У прес-службі Слідчого комітету заявили, що затриманий уже дав свідчення і заявив, що знімав для СБУ військові об'єкти. Про порушення справи про шпигунство або співпрацю з іноземною державою слідство не повідомляло.

За статтею про образу віруючих підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк до трьох років. За особистим розпорядженням голови Слідчого комітету Олександра Бастрикіна справу передано до слідчого управління відомства по Чечні.
Раніше глава республіки Рамзан Кадиров використав спалення Корану у Швеції для виправдання війни проти України. Він же напередодні звинуватив Київ у спаленні Корану в Москві в середині квітня, про затриманих у цій справі не повідомлялося.