У Верховній Раді відкрили виставку "Натхненні Пінзелем в Годовиці"

26 січня, 10:41
Культура
У Верховній Раді відкрили виставку "Натхненні Пінзелем в Годовиці" - фото 1
Мета виставки – привернути увагу народних депутатів до аварійного стану костелу Всіх Святих у Годовиці, щоб зберегти храм, для якого творив геніальний Йоган Георг Пінзель.

Від 25 січня,у Верховній Раді експонуватиметься виставка, що покликана врятувати храм Всіх Святих в селі Годовиця на Львівщині, який в знаходиться в аварійному стані. Мета виставки – привернути увагу народних депутатів до костелу Всіх Святих у Годовиці, щоб зберегти храм, для якого творив геніальний Йоган Георг Пінзель, повідомляє "Твоє місто".
ЛОДУ Верховній Раді відкрили виставку

Костел Всіх Святих у с. Годовиця – пам’ятка національного значення (1758 р.), що представляє духовні й емоційні властивості культури пізнього бароко.

У будівництві храму брали участь всесвітньовідомі майстри: архітектор Бернард Меритин та скульптор Іоан Георгій Пінзель. Вівтар Храму Всіх Святих, створений цим геніальним скульптором і врятований лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, Героєм України Борисом Возницьким, став окрасою виставки в Луврі у 2012 році. Організаторами експозиції є ГО «Арт-студія Івони Лобан» та департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

У Верховній Раді відкрили виставку

За словами директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірини Гаврилюк, виставка представляє роботи відомих українських художників, які акцентують на важливості збереження унікальної пам’ятки архітектури Львівщини та всієї України, – костелу Всіх Святих у Годовиці.

Виставка у стінах Верховної Ради пробуде до 28 січня.

Костел всіх Святих в селі Годовиця відсканували і він стане доступним у форматі віртуальної реальності.