У юдейській громаді Києва підтримали слова Зеленського, що в Україні немає антисемітизму

У юдейській громаді Києва підтримали слова Зеленського, що в Україні немає антисемітизму - фото 1
Україна – друга країна у світі, де і президентом, і прем'єр-міністром одночасно були євреї. Про це 1 червня заявив прессекретар єврейської громади Києва Леонід Барац. Він підтримав слова президента Володимира Зеленського про те, що в Україні немає антисемітизму.

Про це повідомляє видання "Гордон" з посиланням на AP News.

"Раніше Україна мала досить погану славу через сумні сторінки історії. Однак у порівнянні з Радянським Союзом ситуація й справді змінилася. Тоді люди змушені були приховувати це, існували певні квоти для вступу до університетів. Зараз уже всі нації і народності в Україні живуть комфортно. Особливо це відчулося після 2014 року, коли ряд євреїв узагалі став приписувати себе до українських націоналістів, чого раніше не можна було собі навіть уявити", – сказав Барац.

Він зазначив, що в Україні указом президента три єврейські свята визнано загальнодержавними, завдяки чому релігійні іудеї-українці можуть цього дня одержати заслужений оплачуваний вихідний.

"Українці – дуже толерантна нація. При цьому в Європі ми, на жаль, спостерігали, як у Відні був напад на синагогу, у Франції – величезні антисемітські та антиізраїльські марші, багатотисячні. У Польщі – постійні нападки і до сих пір у побуті є слово "жид". Нещодавно навіть прив'язували до машини опудало єврея і волокли його по дорозі. В Україні, на щастя, такого набагато менше", – сказав Барац.

Зеленський в опублікованому 31 травня інтерв'ю Frankfurter Allgemeine Zeitung заявив, що є відповіддю на запитання про антисемітизм в Україні. За його словами, це явище у країні зараз "на найнижчому рівні".