У Запоріжжі Літургією розпочалася загальноцерковна проща монашества УГКЦ

22.02.2022, 14:09
Католики
У Запоріжжі Літургією розпочалася загальноцерковна проща монашества УГКЦ - фото 1
22-23 лютого 2022 року, з нагоди Дня богопосвячених осіб, проводиться загальноцерковна проща монашества УГКЦ до Запоріжжя. Тема цьогорічної прощі: «Хто своє життя зберігає, той його погубить» (Мт. 10, 39). У служінні ближньому з любові, людина «віднаходить своє життя».

За словами заступниці голови Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ сестри Магдалини Витвицької, ціллю цього паломництва є насамперед зустріч богопосвячених осіб з певною метою в одному місці.

Участь у прощі беруть богопосвячені особи, а також усі бажаючі місцеві віряни.

Місто Запоріжжя для проведення паломництва обрали з кількох мотивів. Насамперед, відчувається, що на сьогоднішній день це окраїна, місце своєрідної напруги, з огляду на загрозу війни.

«Хочеться показати місцевим людям, що ми є з ними поруч, навіть в такі пікові моменти. Хочеться разом молитися і показувати, що Господь є вище всіх людських обставин, і що вони не самі. Цією прощею прагнемо звершити маленьку місію – засвідчити життя з Богом на цих теренах, які цього найбільше потребують і пригадати їм про життя з Богом назагал. Цим самим також скріпити місцеву громаду УГКЦ», – розповіла сестра Магдалина.

Тематика цьогорічної прощі є соціальна. Цим заходом розпочинається святкування двадцятиріччя Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ.

Проща розпочалася Архиєрейською Літургією, продовжується конференцією, яку проводить заступник голови Відділу соціального служіння УГКЦ о. Андрій Нагірняк.

У вечірній програмі монашество ділитиметься своїми проектами спільно з мистецькими номерами.

22 лютого представники монаших спільнот пройшли молитовною ходою вулицями міста від храму св. Володимира до Санктуарію Бога Отця Милосердного.