У затонулих кораблях біля Ізраїлю знайшли унікальний золотий перстень із зображенням "доброго пастиря" Ісуса

23.12.2021, 16:19
Культура
У затонулих кораблях біля Ізраїлю знайшли унікальний золотий перстень із зображенням "доброго пастиря" Ісуса - фото 1
Ізраїльські археологи в районі порту Кейсарії знайшли скарби у затонулих кораблях. Один із кораблів датується пізньою римською епохою – йому близько 1700 років, а другий – мамелюцькою, цьому кораблю близько 600 років.

Про це повідомляє LB.ua.

Знахідку виявили на глибині всього 4 метри. Археологічні артефакти були розкидані на досить невеликій площі, за кілька десятків метрів один від одного. На думку археологів, кораблі стали на якір біля входу в порт і були захоплені бурею, повідомляє newsru.co.il.

Знайдено 560 срібних монет, зокрема 160 розрубаних, що датовані періодом мамелюцького панування, та сотні срібних та бронзових монет римського періоду; бронзове зображення орла – символу римського панування; статуетку міма у масці, характерної для римської комедії.

Також археологи виявили багато дзвіночків для відлякування злих духів, керамічні вироби, десятки бронзових цвяхів, свинцеві труби від помпи, розірваний залізний якір, пошкодження якого свідчать про силу бурі.
Серед особистих речей людей, які перебували на борту, – восьмикутний золотий перстень із зеленим коштовним каменем, на якому закарбовано образ "доброго пастиря", що несе на плечах вівцю. У ранній християнській символіці це образ Ісуса.

Управління старожитностей Ізраїлю оголосило про знахідку за кілька днів до Різдва. Голова монетного відділу агентства Роберт Коул назвав цей перстень винятковим.

Кейсарія відіграла важливу роль у поширенні християнства. Згідно з Новим Заповітом, саме в цьому місті апостол Петро хрестив римського центуріона, котрий став першим неєвреєм, що приєднався до християнської громади.

У затонулих кораблях біля Ізраїлю знайшли унікальний золотий перстень із зображенням 'доброго пастиря' Ісуса - фото 84488
У затонулих кораблях біля Ізраїлю знайшли унікальний золотий перстень із зображенням 'доброго пастиря' Ісуса - фото 84489
У затонулих кораблях біля Ізраїлю знайшли унікальний золотий перстень із зображенням 'доброго пастиря' Ісуса - фото 84490