УГКЦ активно використовує соціальні мережі: у вебінарах Церкви пропонуються нові теми онлайн-семінарів
«Вебінар, як то кажуть, прикол! Слухаєш собі лекції, і можна це робити всюди, де є Інтернет. Я всім, народ, рекомендую: беріть участь. Греко-католики з доступом до нету просто зобов’язані брати участь:)». Цей лист на Фейсбуці одного з користувачів цієї всесвітньої соціальної мережі після участі у вебінарі УГКЦ, присвяченому історії Церкви, Департмент інформації УГКЦ вибрав як приклад реакції користувачів Інетернету на нову веб-ініціативу цієї Церкви.
У мережі Фейсбук активно обговорюють гострі питання, які піднімалися на онлайн-семінарі УГКЦ, та пропонують теми для наступних вебінарів: «Під час вебінару прозвучало дуже цікаве запитання, про о. Костельника. А саме, наскільки я зрозумів йшлось про книгу "Ultra posse", де є вступна стаття о. Олега Гірника, в якій він дуже проникливо "розібрав" Костельника. Його "восточництво" і католицький модернізм, філософські погляди. А також зміну поглядів після 1946 року. Автор відійшов від стандартних портретів − греко-католицького "демона во плоті" і православного "героя і мученика" і представив Костельника читачу тверезим і холодним поглядом, − пише учасник обговорення вебінару. – Думаю, могла б бути дуже класна серія вебінарів по Костельнику − цікава і католикам і православним».
Третій вебінар УГКЦ з історії Церкви був присвячений ставленню Митрополита Андрея до питання єдності Церков. Його провів директор Інституту історії Церкви УКУ о. д-р Андрій Михалейко. Архівну версію цього онлайн-семінару можна переглянути за цим посиланням: ugcc.org.ua/webinars/2010-11-11.avi (48:23 хв., 28 Мб).
Наступний вебінар о. д-ра Андрія Михалейка відбудеться у віторок, 23 листопада, о 15.00. Він буде присвячений такій контраверсійній темі: «Митрополит Андрей Шептицький в часи німецької окупації. Між толерантністю і опором».
Нагадаємо, що проект вебінарів в УГКЦ розпочався у червні цього року серією семінарів з історії Церкви. Перший онлайн-семінар на тему «Єдність між православними і греко-католиками у богословській візії Патріарха Йосифа (Сліпого)» провів саме о. д-р Андрій Михалейко. Архівну версію першого вебінару можна переглянути за цим посиланням: www.ugcc.org.ua/webinars/2010-06-29.avi (37:05 хв., 26 Мб).
Другий вебінар УГКЦ провів о. Тарас Бублик. Тема онлайн-семінару – «Легалізація УГКЦ у контексті міжконфесійних взаємин в Україні (1988-1991рр.)». Його можна переглянути за цим посиланням: www.ugcc.org.ua/webinars/2010-07-12.avi (35:51 хв., 24,8 Мб).
Вебінари з історії Церкви тепер відбуваються двічі на місяць, поперемінно з вебінарами з біоетики. Другу серію вебінарів, присвячених питанням біоетики, провадить член-кореспондент Папської академії Pro Vita, декан філософсько-богословського факультету УКУ, керівник сертифікованої програми з біоетики «На службі охорони життя» о. д-р Ігор Бойко. Зі вступною інтернет-конференцією з біоетики можна ознайомитися за цим посиланням:www.ugcc.org.ua/webinars/2010-11-02.avi (39:14 хв., 24 Mб).
Подальші онлайн-семінари о. д-ра Ігоря Бойка стосуватимуться ставлення біоетики до питання аборту та духовного зцілення, допоміжних репродуктивних технологій, трансплантації органів та евтаназії. Найближчий вебінар з біоетики на тему: «Види пренатальної діагностики та її медична оцінка» відбудеться 16 листопада о 12.00.
Усіх зацікавлених взяти участь у наступних вебінарах в УГКЦ просять з власної скриньки надіслати на адресу [email protected] лист із назвою: Реєстрація на Webinar. У листі потрібно вказати ім’я та прізвище. Перед початком вебінару ви отримаєте на свою електронну адресу посилання для підключення. Лінк буде активний не раніше ніж за 20 хвилин до початку вебінару.