• Головна
  • Новини
  • УГКЦ і УПЦ (МП) не схвалюють дій студентки, що смажила яєчню на Вічному вогні...

УГКЦ і УПЦ (МП) не схвалюють дій студентки, що смажила яєчню на Вічному вогні

06.07.2011, 17:17
УГКЦ і УПЦ (МП) не схвалюють дій студентки, що смажила яєчню на Вічному вогні - фото 1
Вшанування пам’яті перед так званим Вічним вогнем не є релігійним процесом, однак дії студентки, котра смажила на Вічному вогні яєчню, Церква прирівнює до руйнування церковних пам’ятних знаків вандалами. Про це заявив керівник департаменту інформації УГКЦ отець Ігор Яців. А сам Вічний вогонь Церква сприймає як свічку пам’яті, пояснює прес-секретар УПЦ (МП) отець Георгій Коваленко.

Яєчня_на_Вічному_вогні.jpgВшанування пам’яті перед так званим Вічним вогнем не є релігійним процесом, однак дії студентки, котра смажила на Вічному вогні яєчню, Церква прирівнює до руйнування церковних пам’ятних знаків вандалами. Про це заявив у коментарі керівник департаменту інформації УГКЦ отець Ігор Яців, інформує Тиждень. А сам Вічний вогонь Церква сприймає як свічку пам’яті, пояснює прес-секретар УПЦ (МП) отець Георгій Коваленко.

«Церква вшановує пам’ять про померлих шляхом служіння заупокійних Літургій, поминальних панахид. Для Церкви є зрозумілим бажання вшановувати пам’ять біля Вічного вогню. З одного боку, ми розуміємо це бажання частини суспільства, але одночасно Церква вічних вогнів не палить. Тобто це не є спосіб пошани для віруючої людини. Спосіб пам’яті – це молитва», – зазначив о. Ігор Яців.

За його словами, УГКЦ не може виступати проти так званих Вічних вогнів.

«Ми не можемо бути проти, бо це почуття людей, це їхнє бажання, їхній спосіб вшанування пам’яті. А Церква просто здійснює це в інший спосіб, оскільки Вічний вогонь для УГКЦ не є символом вшанування пам’яті», – додав священик.

За словами отця Ігоря, дії студентки, котра смажила на Вічному вогні яєчню, прирівнюються до руйнування церковних пам’ятних знаків вандалами.

«Я не знаю моральних і духовних мотивів такого вчинку цієї дівчини. Втім, на перший погляд, це нічим не відрізняється від того, як інші люди, протестуючи проти релігійних символів, йдуть на цвинтар і валять пам’ятники. Це треба пошанувати як знак пам’яті. Боротися з пам’ятниками в такий спосіб, на мою думку, – це занадто. Можна було висловлювати свою незгоду з певним явищем в інший спосіб, звичайно», – стверджує священик.

Водночас, за словами прес-секретаря УПЦ МП отця Георгія Коваленка, Вічний вогонь Церква сприймає як свічку пам’яті.

«Саме словосполучення вічний вогонь сприймається як нехристиянське. Але Вічний вогонь в тому вигляді, в якому він зараз існує, - це незгасима лампада, яка горить на спомин людей як символ нашої молитви, як свічка пам’яті. Тому для нас те, що називають Вічним вогнем є свічкою пам’яті за людьми, які загинули у війні. Однак ми не ставимося до нього як до релігійного символу», – стверджує священик.

На думку отця Коваленка, дії студентки Ганни Сінькової розцінюються як блюзнірство.

«Думаю, коли вона смажила, вона не релігійну дію виконувала. Це блюзнірство над пам’яттю. Іноді молоді люди не знають, що роблять, самостверджуючись, а потім думають, але вже пізно», – зазначає священик.

Нагадаємо, Російська Православна Церква заявляла, що Вічний вогонь є язичницьким символом, який не має стосунку до шанування пам'яті полеглих у війні.

Комуністи мають намір встановити охорону в парку Слави у Києві біля пам'ятника воїнам Другої світової війни, де горить Вічний вогонь, щоб більше не допустити актів вандалізму.

16 грудня 2010 року в Інтернеті з'явився відеоролик, на якому, 4 невідомих смажили яєчню на Вічному вогні. За тим, що відбувається спостерігали двоє працівників міліції, які не припинили дії молодих людей, зробивши їм лише зауваження.

Пізніше затримали одну з учасниць подій - Ганну Сінькову. Слідчий відділ Печерського РУ міліції відносно неї порушив кримінальну справу за частиною 2 статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу.

22 червня міліція порушила ще одну справу за смаження яєчні на Вічному вогні у Києві.