УГКЦ не дозволить священикам брати участь у виборчих перегонах, - Патріарх Святослав (Шевчук)
Єпископи УГКЦ на останньому своєму Синоді опрацювали звернення до виборців, яке вони оприлюднять на передодні парламентських виборів восени 2012 року. Про це повідомив Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) 6 травня під час перебування на Івано-Франківщині.
«Суть цього звернення дуже проста. Найперше, ми закликаємо не голосувати за ті партії, які купують голоси. Тому що купівля голосу виборця – це вже корупція. По-друге, ми закликаємо громадян прийти на вибори. Багато наших людей нині вже не вірить, що їхній голос щось може змінити. Тому просимо не легковажити виборами, бо це не тільки право, але й величезна відповідальність, в т. ч. християнська, за своє суспільство, за державу. Особливо це стосується греко-католиків, які завжди були в авангарді державного будівництва», - цитує слова Патріарха Святослава офіційний сайт Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Глава УГКЦ закликав греко-католиків бути пильними і не піддаватися на провокації тих людей, що закликають за допомогою крайніх радикальних заходів добитися змін у державі.
«Силовий варіант ще ніколи і нічого не збудував. Навпаки, мир і спокій, уважність і відповідальність – це ті підвалини, на яких можна шляхом свідомого вибору будувати своє державне, суспільне і приватне майбутнє», - сказав він.
«Наша Церква завжди була активною у суспільних процесах. Однак ми ніколи не кажемо за кого голосувати і не дозволяємо нашому духовенству брати участь у виборчих перегонах. Ми хочемо допомогти у будівництві інституту громадянського суспільства. Не в політичному, а в громадському житті ми хочемо бути активними. Церква не бажає заміняти собою ці громадянські інституції, а хоче справді допомогти їх гідно збудувати» - наголосив Глава УГКЦ.
Патріарх Святослав також висловив сподівання, що українці розуміють, що лише вони є джерелом влади і лише від них залежить процвітання держави.
«Тому хотів би, щоби нашу Україну знали у світі не через політичні проблеми чи вибіркове правосуддя, а як країну відкриту, цивілізовану, де люди вміють будувати своє майбутнє», - підсумував Предстоятель УГКЦ.