• Головна
  • Новини
  • УГКЦ не хоче приймати пожертв від офіційних органів, бо хоче мати свободу сказати правду тоді, коли її треба сказати...

УГКЦ не хоче приймати пожертв від офіційних органів, бо хоче мати свободу сказати правду тоді, коли її треба сказати

10.01.2011, 09:44
УГКЦ не хоче приймати пожертв від офіційних органів, бо хоче мати свободу сказати правду тоді, коли її треба сказати - фото 1

«Ми маємо таку позицію, що не хочемо приймати пожертв від офіційних органів. Бо це завжди тягне за собою певну, так би мовити, «вдячність». Ми хочемо бути Церквою свобідною, щоби пожертви не перешкодили нам сказати правду, коли її треба сказати». Про це Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Любомир сказав у традиційному Різдвяному інтерв’ю «5 каналові».

huzar_5kanal.w.jpg«Ми маємо таку позицію, що не хочемо приймати пожертв від офіційних органів. Бо це завжди тягне за собою певну, так би мовити, «вдячність». Ми хочемо бути Церквою свобідною, щоби пожертви не перешкодили нам сказати правду, коли її треба сказати». Про це Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Любомир сказав у традиційному Різдвяному інтерв’ю «5 каналові», відповідаючи на запитання журналіста, як іде будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві і як Глава УГКЦ ставиться до тих конфесій, яким багатомільйонні асигнування на будівельні потреби дістаються безпосередньо з держбюджету. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Коли певна державна інституція чи орган підтримують якусь церковну ініціативу, що б це не було – чи будова, чи щось інше – це, звичайно, накладає певний обов’язок. Може, дещо промовчати, може, дещо не добачити, одне слово, зв’язує свободу Церкви. Це дуже небезпечна річ. Церква, щоби бути собою, мусить бути настільки свобідною, щоби, коли буде потреба, могти і своїм вірним, і всім іншим сказати, що і як», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

За словами Патріарха Любомира, зараз, коли будова Патріаршого собору у Києві вже наближається до закінчення, люди охоче жертвують на собор. «Так, недавно наші вірні з далекої Австралії надіслали фінансову підмогу. Кожна гривня, кожний долар, кожне євро чи будь-яка інша валюта, допомагає», – зауважив Глава Церкви.

Відповідаючи на запитання телеканалу, чи зблизилися влада і народ за останній рік, Гдава УГКЦ зазначив, що влада і народ повинні знайти дорогу одне до одного. «Ця віддаль між народом і владою обумовлена тим, що влада не намагається служити народові. Хоча багато говориться про це. Але слова є слова, а вчинки є вчинки», – сказав Верховний Архиєпископ Києво-Галицький. Пояснюючи співмірність порядку і демократії, ієрарх зауважив: «Порядок має бути нормальною частиною життя зрілих людей. Коли є порядок, тоді є далеко легше жити, але демократія – це є значно більше. Ми з великим трудом вчимося, що то значить – шанувати людину», – наголосив Глава УГКЦ.

У відповідь на запитання «5 каналу», чи є в Україні за того порядку, який будує нинішня влада, місце єдиній помісній Церкві, Патріарх Любомир зазначив, що сьогоднішня влада відстоює позицію, що єдина Церква, яка має всі права бути в Україні – це Українська Православна Церква, і то дуже наглядна річ. «Вона є одна із Церков, і всі ми маємо право бути тут, це право нам забезпечує Конституція», – підкреслив Глава Церкви. Зачепивши той аргумент, що УПЦ – це канонічна Церква, Першоєрарх УГКЦ зауважив, що Українська Греко-Католицька Церква є однаково канонічною, визнаною у цілому світі: «Щонайменше дві Церкви Київського походження в Україні є вповні канонічні – УПЦ і УГКЦ. Але це не є ще, сказати б, те, що робить Церкву Церквою. Церква є чимось більшим, як сама канонічність. І гарно, якщо це збережено. Ми знаємо навіть Церкви, які сьогодні існують в Україні і в наших сусідніх краях, де Церква довгі роки не була ніким визнана, можна б сказати, – не була канонічна, однак працювала для людей, освячувала їх. Це не остаточна міра. Остаточна міра – чи Церква вповні виконує свої завдання, які дає Господь Бог», – наголосив Патріарх Любомир.

«Я переконаний, що ми, всі чотири гілки Київської Церкви – УПЦ, УПЦ КП, УАПЦ і УГКЦ, всі ми – спадкоємці Володимирового Хрещення, можемо знайти в собі сили, щоби справді об’єднатися, повернутися до того стану, з якого ми починали». На думку Глави УГКЦ, повернення до первісної єдності є цілком можливим: «Мусить бути одна Церква, бо вона такою була. Ми всі однаково відмовляючи «Символ віри» чи в літургічних, чи в приватних молитвах, кажемо: «Вірую в єдину святу соборну і апостольську Церкву», – сказав Глава УГКЦ Патріарх Любомир у святковому інтерв’ю на «5 каналі».