Сьогодні, 2 липня, УГКЦ відзначає свято Матері Божої Неустанної Помочі. Цей празник греко-католики святкують щороку в першу неділю липня.
Декрет його встановлення підписав 11 грудня 2017 року Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук.
«Зважаючи на поширення серед наших вірних культу Матері Божої Неустанної Помочі, з урахуванням норми канону 40, § 1 Кодексу канонів Східних Церков (ККСЦ), Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в престольному граді Львові 3–12 вересня 2017 року Божого, відповідно до припису кан. 880, § 2 ККСЦ, установив свято Матері Божої Неустанної Помочі (н. 7).
Ми, владою нам даною, відповідно до норми кан. 112 ККСЦ, задля духовного блага наших вірних проголошуємо свято Матері Божої Неустанної Помочі і постановляємо його святкування в першу неділю липня", - йдеться у документі.
Як наголошують в УГКЦ, культ Матері Божої Неустанної Помочі є дуже поширений серед вірних. Ікону Матері Божої Неустанної Помочі можна знайти в багатьох домівках України та інших держав незалежно від конфесій.
Ікона Матері Божої Неустанної Помочі походить з ХVI ст., коли італійський купець викравши її з церкви на Криті, привіз до Риму.
Помираючи італійський купець попросив товариша повернути ікону, але його дружина була проти, бо уже її полюбила. Богородиця явилася шестилітній дочці цієї жінки і просила передати мамі, щоб та повернула ікону. Звідси походить назва.
27 березня 1499 р. Ікону було передано до церкви св. Матея у Римі, де вона перебувала впродовж наступних 300 років. Багато чудес сталося за її посередництвом. Після руйнування Церкви Папа Пій ІХ 11 грудня 1865 року на прохання редемптористів передав ікону, з проханням: «Зробіть її відомою у світі».
Ця ікона належить до групи ікон, які називаються Одигітрія, що означає «Та, що вказує шлях», або «Страсна Богородиця». Відповідно до легенди автором ікони є євангелист Лука, проте оригінал не зберігся.
Марія тримає дитя на лівій руці. Ангели тримають знаряддя страстей. Погляд Марії спрямований на нас. В очах біль, смуток і благання. Видовжені пальці руки Марії не стискають долоні Ісуса, а вказують на Нього як на шлях спасіння. Він притискається до Неї від страху, Його права сандаля злітає з ноги.
Ікона каже нам: «Це твоя Матір»
Завдяки праведному митрополиту Андреєві Шептицькому та місійній праці редемптористів Матір Божа Неустанної Помочі, прославлена в однойменній іконі, стала відомою в Україні. Відтоді на її честь було зведено багато храмів, у 1927 році засновано Братство Матері Божої Неустанної Помочі, видано наукові праці, публікації, зокрема відомий твір бл. Василія Величковського «Історія чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі» та написано літургійні тексти.