Created with Sketch.

УГКЦ сьогодні відзначає празник Матері Божої Неустанної Помочі

02.07.2023, 11:00

Сьогодні, 2 липня, УГКЦ відзначає свято Матері Божої Неустанної Помочі. Цей празник греко-католики святкують щороку в першу неділю липня.

Декрет його встановлення підписав 11 грудня 2017 року Патріарх УГКЦ Святослав Шевчук.

«Зважаючи на поширення серед наших вірних культу Матері Божої Неустанної Помочі, з урахуванням норми канону 40, § 1 Кодексу канонів Східних Церков (ККСЦ), Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся в престольному граді Львові 3–12 вересня 2017 року Божого, відповідно до припису кан. 880, § 2 ККСЦ, установив свято Матері Божої Неустанної Помочі (н. 7).

Ми, владою нам даною, відповідно до норми кан. 112 ККСЦ, задля духовного блага наших вірних проголошуємо свято Матері Божої Неустанної Помочі і постановляємо його святкування в першу неділю липня", - йдеться у документі.

Як наголошують в УГКЦ, культ Матері Божої Неустанної Помочі є дуже поширений серед вірних. Ікону Матері Божої Неустанної Помочі можна знайти в багатьох домівках України та інших держав незалежно від конфесій.
Ікона Матері Божої Неустанної Помочі походить з ХVI ст., коли італійський купець викравши її з церкви на Криті, привіз до Риму.

 

Помираючи італійський купець попросив товариша повернути ікону, але його дружина була проти, бо уже її полюбила. Богородиця явилася шестилітній дочці цієї жінки і просила передати мамі, щоб та повернула ікону. Звідси походить назва.

27 березня 1499 р. Ікону було передано до церкви св. Матея у Римі, де вона перебувала впродовж наступних 300 років. Багато чудес сталося за її посередництвом. Після руйнування Церкви Папа Пій ІХ 11 грудня 1865 року на прохання редемптористів передав ікону, з проханням: «Зробіть її відомою у світі».

Ця ікона належить до групи ікон, які називаються Одигітрія, що означає «Та, що вказує шлях», або «Страсна Богородиця». Відповідно до легенди автором ікони є євангелист Лука, проте оригінал не зберігся.

Марія тримає дитя на лівій руці. Ангели тримають знаряддя страстей. Погляд Марії спрямований на нас. В очах біль, смуток і благання. Видовжені пальці руки Марії не стискають долоні Ісуса, а вказують на Нього як на шлях спасіння. Він притискається до Неї від страху, Його права сандаля злітає з ноги.

Ікона каже нам: «Це твоя Матір»

Завдяки праведному митрополиту Андреєві Шептицькому та місійній праці редемптористів Матір Божа Неустанної Помочі, прославлена в однойменній іконі, стала відомою в Україні. Відтоді на її честь було зведено багато храмів, у 1927 році засновано Братство Матері Божої Неустанної Помочі, видано наукові праці, публікації, зокрема відомий твір бл. Василія Величковського «Історія чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі» та написано літургійні тексти.

Читайте також
Культура Сьогодні свято Зіслання Святого Духа за Григоріанським календарем
Сьогодні, 11:00
Культура Головний рабин Києва та України привітав з Днем Вишиванки
02 липня, 13:58
Культура Новий рекорд України: на Прикарпатті 225 хлопців і чоловіків станцювали великодній «Сербен»
02 липня, 09:30
Культура «Мамо, дякую за дар життя і віру в Бога», — Блаженніший Святослав у вітанні з нагоди Дня Матері
02 липня, 10:00