• Головна
  • Новини
  • Українські Церкви «твердо не рекомендують» священнослужителям йти в політику...

Українські Церкви «твердо не рекомендують» священнослужителям йти в політику

19.10.2010, 12:26
Українські Церкви «твердо не рекомендують» священнослужителям йти в політику - фото 1
Прес-конференція на тему «Чому священнослужителі йдуть у владу?» відбулася 19 жовтня в приміщенні інформаційного агентства «Главком». Участь у заході взяли представники УПЦ КП (проф. Дмитро Степовик), УПЦ (о. Георгій Коваленко) та УГКЦ (владика Йосиф (Мілян)).

exklusiv.gifПрес-конференція на тему «Чому священнослужителі йдуть у владу?» відбулася 19 жовтня в приміщенні інформаційного агентства «Главком». Участь у заході взяли представники УПЦ КП (проф. Дмитро Степовик), УПЦ (о. Георгій Коваленко) та УГКЦ (владика Йосиф (Мілян)). Загалом, представники Церков зазначили, що «твердо не рекомендують» священнослужителям йти у владу, але також наголосили, що категорично заборонити цього Церква не може.

За словами о. Георгія Коваленка, прес-секретаря Предстоятеля УПЦ, представництво у владі відкриває для Церкви «можливість свідчити про Церкву, вирішувати питання благодійництва, просвітництва та освіти». Священик зазначив, що це позитивна мотивація для авторитетних священнослужителів, які вирішують йти у владу. Водночас він озвучив позицію УПЦ. У цій Церкві сподіваються, що «з часом священнослужителів не буде в жодних органах влади».

У відповіді на питання можливості участі священнослужителів у владі, владика УГКЦ Йосиф (Мілян) зазначив, що слід пам’ятати, що Церква відокремлена від держави, і цього принципу слід дотримуватися. Єпископ зазначив, що, на відміну від держави, Церква не є установою демократичною, а єрархічною.

Професор Дмитро Степовик відзначив, що захищати Церкву на державному рівні необхідно, бо «невідомо хто може прийти до влади». Але, на його переконання, для цього є компетентні органи, зокрема Державний комітет у справах національностей та релігій. Саме з такими структурами, на думку науковця, повинні співпрацювати представники Церкви. Водночас він зазначив, що «у владі багато гріха, а Церква — це місце миру, а не суперечок і конфліктів». «Ми не можемо категорично забороняти нічого, але твердо не рекомендуємо священнослужителям йти у владу», — наголосив Дмитро Степовик.